Aktualności

Widzew dla Szpitali: 110 tysięcy złotych w zaledwie tydzień!

Wystarczyło siedem dni, by widzewskie środowisko zebrało całe zakładane 110 tysięcy złotych na pomoc polskiej służbie zdrowia.

Zbiórkę w czwartek 19 marca zainicjowali w Internecie kibice Widzewa zrzeszeni w ramach Stowarzyszenia "Fanatycy Widzewa" oraz "Wiary spod Zegara". Pierwotny cel, czyli 19 100 złotych na środki ochrony osobistej i produkty przemysłowe oraz spożywcze niezbędne w szpitalach osiągnięty został błyskawicznie, w niespełna 24 godziny. Fani czerwono-biało-czerwonych postanowili więc pójść za ciosem i zebrać aż 110 tysięcy złotych, kwotę nieprzypadkową, bo związano bezpośrednio z przypadającymi na 2020 rok obchodami 110-lecia istnienia Widzewa.

Akcja szybko nabrała rozpędu. Jej siłą były internetowe nominacje, dzięki którym za pośrednictwem mediów społecznościowych widzewiacy zachęcali do wpłacania choćby symbolicznych kwot (np. 19,10 zł) kolejnych znajomych. Cel zbiórki osiągnięty został rano w czwartek 26 marca, ale wpłacać można nadal, bo pierwotnie cała akcja skończyć miała się za miesiąc. Więcej: https://zrzutka.pl/47yzdt.

W zbiórkę zaangażował się również klub, jego pracownicy, piłkarze pierwszej drużyny, a także… zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali jego barwy. Na liście wpłacających znaleźli się między innymi Marcin Robak, Bartłomiej Pawłowski czy Rafał Augustyniak. Łącznie wzięło w niej udział prawie 2 tysiące darczyńców, również firmy z otoczenia klubu i poszczególne fankluby z widzewskich miast i osiedli.

Stowarzyszenie "Fanatycy Widzewa" i "Wiara spod Zegara", nie czekając na koniec zbiórki, zamówiły już pierwszą partię najbardziej potrzebnych placówkom medycznym środków i po ich otrzymaniu natychmiast przekażą je wybranym szpitalom. Akcja ma być kontynuowana, a o jej rozwoju kibice informować będą na bieżąco, również we współpracy z mediami klubowymi.

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe wpłaty i zaangażowanie w pomoc w trudnych czasach epidemii. Jesteśmy pewni, że razem będziemy w stanie pokonać zagrażającego nam wszystkim wspólnego wroga.

#WIDZEWDLASZPITALI #ZOSTANWDOMU


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela