Aktualności

Widzew dla szpitali: 110 tysięcy na 110-lecie klubu

Wystarczyło zaledwie kilkanaście godzin, by widzewiacy zgromadzili 19 100 zł na wsparcie szpitali. Mimo że taki był pierwotny cel finansowy zbiórki, to jednak nie koniec charytatywnej akcji kibiców.

Akcja zainicjowana w czwartek przez Stowarzyszenie "Fanatycy Widzewa" i "Wiarę spod Zegara" szybko zataczała coraz szersze kręgi. Kibice Widzewa nie tylko wpłacali środki na zbiórkę, ale też zachęcali znajomych do dołączenia do inicjatywy. Dzięki temu w piątek około godziny jedenastej zgromadzona została zakładana kwota 19 100 zł.

Ale widzewskie środowisko na tym nie poprzestało. Zbiórka internetowa trwać będzie nadal, a fani czerwono-biało-czerwonych nadal zasilają ją kolejnymi wpłatami. W piątek o godzinie 19:10 zebrano już 137 procent oczekiwanej kwoty, czyli 26 248 zł, a akcję wsparło 735 osób, wśród nich pracownicy klubu, a także byli i obecni piłkarze Widzewa. Liczby te jednak z minuty na minutę rosną, podobnie jak skala całej zbiórki.

Dzięki temu zmienił się też zakładany cel, który teraz wynosi 110 000 zł, czyli wartość nieprzypadkową, związaną z przypadającym na 2020 rok jubileuszem obchodów 110-lecia istnienia Widzewa. Jak deklarują pomysłodawcy akcji: "Czerwona Armia idzie na front walki z wirusem! Cel jest jeden - wygrać te wojnę i wrócić do normalności!". Wpłacać można tu: https://zrzutka.pl/47yzdt.

Inicjatorzy zbiórki za zebrane pieniądze nabędą środki ochrony osobistej - maseczki, gogle, rękawiczki oraz produkty, które ze względu na zakaz odwiedzin nie mogą być dostarczane przez rodziny pacjentów - między innymi kosmetyki, środki higieny osobistej, wody butelkowe czy soki.

Dziękujemy pomysłodawcom, ale także wszystkim osobom, które sprawiły, że tak szybko udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych na pomoc przedstawicielom służby zdrowia, którzy w pocie czoła walczą z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Jesteśmy przekonani, że ostateczna kwota zbiórki będzie w stanie znacznie poprawić warunki pracy szpitali i ich pracowników, pokazując jednocześnie jak wielkie serca mają kibice Widzewa.

Zachęcamy również do pomocy indywidualnej, w miarę możliwości, np. wzorem FC Koluszki, FC Zgierz czy też kibiców ze Starego Miasta w Łodzi, którzy w swoim najbliższym otoczeniu wykonują zakupy w imieniu osób starszych, które są najbardziej narażone na ryzyko infekcji, a także FC Opoczno, który dostarczył lokalnemu szpitalowi ponad tysiąc maseczek ochronnych.

#WIDZEWDLASZPITALI


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela