Aktualności

Weekendowy dublet trenera Jakuba Grzeszczakowskiego

Zespoły rezerw i juniorów starszych Widzewa zanotowały cenne zwycięstwa w swoich ostatnich sparingach.

W sobotę, gdy pierwszy zespół wracał z meczu kontrolnego w Sierakowicach Lewych ze Stomilem Olsztyn, druga drużyna Widzewa mierzyła się w ośrodku treningowym przy ul. Małachowskiego z czwartoligowym MKP Borutą Zgierz. Występujący na czwartym poziomie rozgrywkowym zespół postawił łodzianom trudne warunki, ale w przeciwieństwie do poprzednich rywali rezerw, chciał grać w piłkę i nie nastawiał się jedynie na kontry. Dzięki temu widzewiacy mogli sprawdzić się w mniej spotykanych dotąd warunkach meczowych i przećwiczyć różne warianty gry.

Ostatecznie czerwono-biało-czerwoni wygrali 2:1 po golach 18-letniego Dawida Telestaka (z rzutu wolnego) i … dwa razy starszego Roberta Demjana. Drugim obok tego ostatniego seniorem w składzie Widzewa II był tego dnia Sebastian Kamiński. Resztę zespołu stanowiła utalentowana młodzież Akademii Widzewa. Z powodu grypy tym razem zabrakło Jakuba Jasińskiego, który zbierał pochlebne opinie za swoje poprzednie występy w rezerwach.

- To był bardzo pożyteczny sparing. Zagraliśmy dobre spotkanie, jednak bardzo prosty błąd w rozegraniu spowodował, że straciliśmy bramkę. Musimy cały czas nad tym pracować. Cieszy jednak, że zawodnicy wykonują założenia przedmeczowe i kolejny raz dobrze realizują plan wyznaczony na dane spotkanie. Wynik był tego dnia sprawą drugorzędną, ale możemy być zadowoleni z tego, że w dalszym ciągu z powodzeniem rywalizujemy z przeciwnikami z wyższej ligi. To dobry prognostyk przed wznowieniem rozgrywek ligowych - wyjaśnia trener Jakub Grzeszczakowski.

Widzew II Łódź - Boruta Zgierz 2:1 (1:1)

Bramki dla Widzewa: Telestak (31’), Demjan (82’)

Skład Widzewa II: Gibki - Stopa (68’ Skrzeczkowski), Cieślak, Sieroń, Becht, Skrzeczkowski (46’ Kamiński), Owczarczyk, Piskorski, Telestak, Drążczyk, Marcioch (46’ Demjan).

***

W weekend Grzeszczakowski poprowadził do zwycięstwa również zespół juniorów starszych Widzewa Piłkarze z rocznika 2000/2001 pokonali pewnie Jagiellonię Tuszyn 7:1, choć do przerwy ani wynik, ani gra nie zapowiadały takiej deklasacji. Młodzi widzewiacy przeciwko występującym w A-klasie seniorom grali długo bardzo niedokładnie, mając problem z organizacją własnej gry i naciskaniem rywala. Brakowało przede wszystkim gry pressingiem. Uwagi trenera sprawiły jednak, że po przerwie łodzianie zaprezentowali się zdecydowanie lepiej, co przełożyło się również na świetną skuteczność i kolejne trafienia.

Widzew Łódź [2000/2001] - Jagiellonia Tuszyn 7:1 (1:1)

Bramki dla Widzewa: Nowicki (2), Ławniczak (2), Sejdak, Nieśmialek, Szlaski.

Skład Widzewa: Rutkowski (46’ Kuczborski) - Karpicki, Mamełka, Wędzonka, Mędrzycki (46’ Kardas), Szlaski, Ławniczak, Nieśmiałek (46’ Tkaczyk), Sejdak (65’ Nieśmiałek), Cieślak Jakub (46’ Nowicki), Jatczak.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening przy ul. Małachowskiego 19.09.2019

Trening przy ul. Małachowskiego 19.09.2019

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 21
2 Stal Rzeszów 19
3 Widzew Łódź 18
4 Resovia 17
5 GKS Katowice 17
6 Garbarnia Kraków 16
7 Znicz Pruszków 16
Pełna tabela