Aktualności

Ważny sprawdzian Widzewa - zapowiedź meczu z MKS Pilicą Przedbórz

W ósmej kolejce IV ligi, grupy łódzkiej, Widzew zmierzy się na wyjeździe z Pilicą Przedbórz. Najbliższy rywal to kolejny zespół z góry tabeli.

W ósmej kolejce IV ligi, grupy łódzkiej, spotkają się dwie drużyny z góry tabeli. Z jednej strony niepokonany dotychczas Widzew Łódź, z drugiej strony czołowa drużyna minionego sezonu MKS Pilica Przedbórz. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Przedborzu, przy ulicy Rzemieślniczej, o godzinie 17:00.

Podopieczni trenera Rafała Rabendy to drużyna, która w sezonie 2014/2015 zajęła wysokie czwarte miejsce. Dzięki rezygnacji z gry w barażach PGE GKS-u II Bełchatów, przedborzanie mieli też swoją szansę na awans do wyższej ligi. Żółto-czerwoni ulegli w dwumeczu Oskarowi Przysucha, tylko jedną bramką (u siebie przegrali 2:3, na wyjeździe był remis 3:3), przez co awans oddalił się od nich minimum o rok. Statystyki poprzedniego sezonu pokazują, że przedborzanie strzelają i tracą porównywalną liczbę bramek w meczach domowych – 24 strzelone, 20 straconych.

Obecne rozgrywki Pilica rozpoczęła mocnym uderzeniem, pokazując ofensywną siłę, szczególnie w spotkaniach u siebie. W pierwszych dwóch meczach na własnym terenie zdobyli aż siedem goli, tracąc przy tym tylko jednego. Stosunek bramek po siedmiu kolejkach wskazuje, że jest to wyrównana drużyna – 10 strzelonych, 7 straconych. Z drugiej strony, pozycja w tabeli, 6. miejsce, ukazuje kolejnego kandydata do walki o awans.

Drużyną gości będzie w środę Widzew Łódź, który w tym sezonie prezentuje bardzo zróżnicowaną formę, z dużymi problemami kadrowymi w tle. Trener zespołu nie może obecnie korzystać z usług Łukasza Fornalczyka, Michała Polita oraz prawdopodobnie z Princewilla Okachiego, Vladmira Bednara, Adriana Budki i Adriana Kralkowskiego. Jest to spore utrudnienie. Podopieczni Witolda Obarka, w przeciwieństwie do gospodarzy, nie przegrali jeszcze żadnego swojego meczu, w lidze oraz w pucharze. Dodatkowo nie stracili więcej niż jednej bramki w spotkaniu o stawkę. Mimo różnych opinii, może wskazywać to na mocną formację obronną. Niewiadomą jest jednak ofensywa, gdyż, poza pucharowym meczem w Koluszkach, łodzianie nie strzelili więcej niż dwóch bramek w rozgrywkach ligowych.

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie - ofensywna Pilica przeciwko Widzewowi Łódź, który musi wygrywać. Piłkarze obydwu drużyn wiedzą, o jaką stawkę toczy się bój i na pewno są wystarczająco zmotywowani, więc tym razem pominiemy pisanie gromkich sloganów. Boisko zweryfikuje kto lepiej odrobił pracę domową.

Wszyscy na Widzew! 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Partner Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pierwszy trening 15.01.2018

Pierwszy trening 15.01.2018

Tabela rozgrywek

1 Sokół Aleksandrów Łódzki 37
2 Widzew Łódź 35
3 Lechia Tomaszów Mazowiecki 33
4 Huragan Morąg 30
5 Ursus Warszawa 28
6 Victoria Sulejówek 28
7 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 28
Pełna tabela