Aktualności

Ważny sprawdzian łodzian - zapowiedź meczu z Olimpią Grudziądz

W środę zespół Przemysława Cecherza rozegra kolejne spotkanie w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem rywalem czerwono-biało-czerwonych będzie Olimpia Grudziądz.

Olimpia to z pewnością jeden z najtrudniejszych tej zimy rywali piłkarzy z Łodzi. Zespół z Grudziądza to obecnie drużyna występująca na pierwszoligowym froncie. Po rundzie jesiennej biało-zieloni plasują się na jedenastej pozycji w tabeli z dorobkiem dwudziestu czterech punktów zgromadzonych w osiemnastu rozegranych spotkaniach. Mają przy tym jedynie pięć punktów straty do czwartej Pogoni Siedlce oraz rozegrane o jedno spotkanie mniej od rywali.

W zespole z Grudziądza nie brakuje zarówno widzewskich, jak i ekstraklasowych akcentów. Barw naszego środowego rywala bronią bowiem m.in Adam Banasiak, Arkadiusz Kasperkiewicz, Damian Warchoł, Marcin Kaczmarek, ale też Jakub Wrąbel, Marcin Smoliński, Dariusz Kłus i Karol Angielski. Ostatni z nich jest najlepszym strzelcem zespołu, za sprawą zdobycia w rundzie jesiennej ośmiu bramek.

Rozgrywki pierwszej ligi startują tydzień wcześniej niż zmagania w pierwszej grupie trzeciej ligi, więc Olimpia jest na finiszu przygotowań. Pierwszym rywalem zespołu z Grudziądza w meczach o punkty w tym roku będzie z kolei Miedź Legnica.

Dotychczasowe sparingi Olimpii:

Olimpia Grudziądz - FK Gorodieja 1:0
Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 3:2
Elana Toruń - Olimpia Grudziądz 1:7
Olimpia Grudziądz - Chemik Bydgoszcz 5:1
Wda Świecie - Olimpia Grudziądz 2:1
Olimpia Grudziądz - Concordia Elbląg 3:0
Bałtyk Gdynia - Olimpia Grudziądz 0:7
Gryf Wejherowo - Olimpia Grudziądz 0:1
Olimpia Grudziądz - Gwiazda Starogród 15:0

W łódzkim zespole postępy widać z treningu na tydzień. Ostatnio skupiono się głównie na poprawie gry w ataku, co zaowocowało aż siedmioma brankami w sobotniej grze wewnętrznej. Zespół nie zapomina również o doskonaleniu swojej grze w defensywie. W ostatnim spotkaniu z Rakowem Częstochowa czerwono-biało-czerwoni kolejny raz tej zimy zachowali czyste konto.

RTS Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz / 22.02.2017 r., godz. 11:30


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź 25.09.2020

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź 25.09.2020

Tabela rozgrywek

7 Radomiak Radom 6
8 Górnik Łęczna 6
9 Miedź Legnica 6
10 Widzew Łódź 6
11 Korona Kielce 5
12 Zagłębie Sosnowiec 3
13 Resovia 3
Pełna tabela