Aktualności

Ważne informacje organizacyjne przed "meczem otwarcia"

Prosimy o bardzo poważne potraktowanie niniejszego komunikatu.

Szanowny Kibicu,

jako Klub chcemy, aby wszyscy fani jak najszybciej wypełnili stadion po brzegi, dlatego prosimy Cię - zapamiętaj i przekaż dalej "braciom po szalu" następujące informacje:

1. Wejście na stadion odbywa się po okazaniu karnetu i dokumentu tożsamości! Nie zapomnij go zabrać ze sobą i przygotować do okazania służbom porządkowym na właściwej bramie wejściowej.

2. Przybądź możliwie najwcześniej, a wtedy na pewno zdążysz wszystko zobaczyć, w tym nie tylko sam mecz, ale także czekające atrakcje i przygotowaną dla Ciebie ceremonię otwarcia!

3. Zrezygnuj z dotarcia autem! Jeżeli przybywasz spoza Łodzi, pamiętaj, że szybciej możesz dotrzeć na stadion parkując kilkaset metrów od niego - unikniesz stresu i stania w korku pod stadionem, gdzie najpewniej wszystkie miejsca parkingowe i tak będą już zajęte.

Poniżej przekazujemy informacje, które mogą okazać się przydatne, by czym prędzej zająć swoje miejsce na stadionie i w pełni cieszyć się tym wyjątkowym wydarzeniem.

Organizacja pierwszego, wyjątkowego meczu Widzewa Łódź na nowym stadionie to wydarzenie bez precedensu we współczesnej historii klubu i miasta. Tak liczebnej imprezy sportowej nie było od bardzo dawna, a taka niesie za sobą wiele wyzwań organizacyjnych i ryzyk, z których wiele jest niezależnych od Klubu. Wierzymy jednak, że przy wzajemnej dobrej organizacji uda nam się je ograniczyć do minimum lub nawet całkowicie zlikwidować.

W związku z tym, kluczem do sukcesu 18 marca będzie sprawna logistyka. Dlatego z wyprzedzeniem publikujemy plan wejść na stadion (patrz mapa), wraz z podstawowymi informacjami organizacyjnymi.

Bramy stadionu w sobotę otwarte będą od godziny 16:30. Sprawne zajęcie miejsc jest istotne, ponieważ już o 17:30 rozpocznie się wyjątkowa ceremonia otwarcia stadionu, poprzedzająca pierwszy oficjalny mecz Widzewa na nowym obiekcie. W celu usprawnienia procesu zapełniania trybun uprzejmie prosimy o przygotowanie przed wejściem na obiekt biletu/karnetu/zaproszenia razem z dokumentem potwierdzającym tożsamość osoby wchodzącej (to nie może być prawo jazdy!). W ten sposób ułatwimy pracę służbom porządkowym, co pozwoli  zwiększyć przepustowość bram. Przypominamy przy tym, że karnety działają w technologii zbliżeniowej, więc wystarczy przyłożyć je do wskazanego miejsca, by otworzyć bramkę. Przy bramie ma miejsce jednoczesna identyfikacja kibica na podstawie dokumentu tożsamości (tylko na podstawie dowodu osobistego lub paszportu, które zawierają numer PESEL).

Punkt informacyjny w dniu meczu znajdować się będzie za wejściem numer 2. Sprawdź na mapce, którą bramą powinieneś wejść, by dostać się na swoje miejsce. Osoby uprawnione do wejścia na sektory typu VIP i SuperVIP oraz goście skyboxów na swoje miejsca wejdą za pomocą wejścia numer 4. Tym samym wejściem na stadion dostaną się osoby niepełnosprawne. Zwracamy również uwagę na fakt, że na trybunach zajmować należy dokładnie miejsca wskazane na karnecie.

Jednocześnie bardzo prosimy, by w miarę możliwości zrezygnować z przybywania samochodem. Trwające niedaleko stadionu roboty drogowe oraz specyfika najbliższego otoczenia stadionu (ciasne i krótkie ulice, bez przecznic i możliwości "ucieczki") mogą doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego, w konsekwencji którego kibice-kierowcy mogą zostać na długo "uwięzieni" w swoich pojazdach. Jeśli ktoś musi dostać się na mecz samochodem, uprzejmie prosimy o pozostawienie go w promieniu kilometra od stadionu, gdzie z miejscem postojowym i szybkim powrotem nie powinno być problemu. W takiej sytuacji lokalizację postoju przemyśl jeszcze przed wyjazdem i dobierz drogę do celu, omijając najbliższe ulice wokół stadionu.

Lokalizacja stadionu miejskiego przy Al. Piłsudskiego 138 sprawia, że bardzo łatwo dostać się do niego komunikacją miejską za pośrednictwem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (Przystanek Łódź Niciarniana) oraz MPK, zgodnie z poniższymi informacjami:

Tramwaje: 4, 8, 9, 9A, 10 (tramwaj linii 4 do przystanku Widzew Stadion jeździ tymczasowo).

Autobusy: 54, 54A, 64, 64A, 75, 82, 85 (autobusy linii 54, 54A, 82 - przystanek Piłsudskiego/Niciarniana).

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu, w rundzie wiosennej III ligi sezonu 2016/2017 będą kursować specjalne autobusy dla kibiców po zakończeniu meczów Widzewa Łódź rozgrywanych na stadionie przy al. Piłsudskiego. Na trasy zostaną skierowane pojazdy przegubowe. W autobusach specjalnych obowiązują bilety Lokalnego Transportu Zbiorowego.

Trasy autobusów dla kibiców powracających ze stadionu WIDZEWA:

Trasa 1: Al. Piłsudskiego - Rokicińska, al. Puszkina, Przybyszewskiego, al. Książąt Polskich, Zakładowa, Gajcego, Szaniawskiego - Andrzejów

Trasa 2: Al. Piłsudskiego - Niciarniana, Przybyszewskiego (bez wjazdu na pas tramwajowo-autobusowy), Tatrzańska, Broniewskiego, Rzgowska - Kurczaki

Trasa 3: Al. Piłsudskiego - Kopcińskiego, Palki, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Łagiewnicka, Sikorskiego - Świtezianki

Trasa 4: Al. Piłsudskiego - Kilińskiego, Narutowicza, pl. Dąbrowskiego, Sterlinga, Pomorska, Anstadta, Północna, Źródłowa, al. Palki, Wojska Polskiego - Dw. Łódź Północny

Na trasie przejazdu autobusy będą zatrzymywać się na przystankach linii dziennych i nocnych (w zależności od potrzeb).

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zwraca się z kolei z prośbą o wcześniejszy zakup biletów przez kibiców. Można je kupić przez portale internetowe m.in: www.skycash.com, www.koleo.pl. Przejazd będzie możliwy jedynie na podstawie ważnego biletu. W przypadku odmowy zakupu biletu przez grupy kibiców pociąg zostanie zatrzymany na danej stacji do czasu przybycia służb porządkowych.

Będziemy starali się z wyprzedzeniem przekazywać w najbliższych dniach kolejne informacje ułatwiające dotarcie na obiekt, bo nasi piłkarze bardzo chcą usłyszeć doping kompletu publiczności już od pierwszych minut tego wyjątkowego wydarzenia.

Łączy nas Widzew! Dobrą wzajemną organizacją sprawmy sobie prawdziwe, niezapomniane święto!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela