Aktualności

Wartościowe sparingi drużyn Akademii Widzewa

Po zakończeniu ferii zimowych drużyny Akademii Widzewa wróciły do rutynowej pracy. Wszystkie zespoły zakończyły kolejny tydzień cyklu treningowego pożytecznymi sparingami.

Widzewscy adepci futbolu mierzyli się z zespołami spoza swojego okręgu lub występującymi na innym poziomie rozgrywkowym. Wszystko po to, by stawiać sobie kolejne wyzwania, mierzyć się z najlepszymi i stale podnosić poprzeczkę wszystkim drużynowm Akademii Widzewa.

W ten sposób z wymagajacym rywalem zmierzyły się rezerwy Widzewa, które zremisowały 1:1 z czwartoligowym Orkanem Buczek. Z kolei juniorzy starsi (U19) musieli uznać wyższość derbowych przeciwników z AKS-u SMS-u Łódź, którzy zwyciężyli 3:2. Starcia wyjazdowe zanotowały drużyny z rocznika U16 i U17, które mierzyły się z rówieśnikami z Wisły Płock. Oba spotkania okazały się zwycięskie dla Widzewa, odpowiednio w stosunku 4:3 i 5:0.

Młodzi widzewiacy z rocznika U15 i U14 podejmowali zaś gości z Piasta Gliwice. Podopieczni trenera Piotra Kupki zwyciężyli 2:1, natomiast rocznik U14 przegrał ze ślązakami 1:4. Najmłodsze roczniki, U13 i U12, zmierzyły się na wyjeździe z UKS-em Varsovią. Starsi zwyciężyli wysoko, natomiast najmłodsi reprezentanci widzewskiej szkółki zremisowali z warszawiakami. Warto podkreślić, że przy okazji sparingów do młodych zawodników trafiły owoce z Łódzkiego Rynku Hurtowego "Zjazdowa", co pomaga na bieżąco uświadać przyszłych piłkarzy na temat odpowiedniego żywienia.

Nowy tydzień przyniósł kolejne wyzwania. Na koniec bieżąceglo mikrocyklu, drużyny rozegrają ciekawe sparingi. Wszyscy zawodnicy otrzymali w poniedziałek od trenerów przygotowania motorycznego specjalne programy treningowe oparte o wyniki testów FMS. Na nudę nie mogą narzekać też członkowie sztabu szkoleniowego Akademii, którzy, poza rutynowymi obowiązkami, odbędą w sobotę wewnętrzne warsztaty trenerskie. 

Harmonogram spotkań drużyn Akademii Widzewa (8-9lutego)

Rezerwy

Widzew II Łódź - Boruta Zgierz, niedziela, 9 lutego, 10:00

U19

Widzew Łódź - Stal Niewiadów, niedziela, 9 lutego, 12:00

U17

Znicz Pruszków - Widzew Łódź, sobota, 8 lutego, 13:00

U16

Znicz Pruszków - Widzew Łódź, sobota, 8 lutego, 11:00

U15

Raków Częstochowa - Widzew Łódź, niedziela, 9 lutego, 11:00

U14

Raków Częstochowa - Widzew Łódź, niedziela, 9 lutego, 13:00

U13

Raków Częstochowa - Widzew Łódź, niedziela, 9 lutego, 15:00

U12

Raków Częstochowa - Widzew Łódź, niedziela, 9 lutego, 17:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela