Aktualności

Warmia i Mazury całą mocą z Widzewem, czyli wokół meczu z Kaczkanem Huraganem

Na sobotnim meczu w Sercu Łodzi pojawiło się 17357 osób. Trybuny stadionu przy Piłsudskiego 138 były więc wypełnione niemal po brzegi.

Warmia i Mazury za Widzewem!

Na początku 2018 r. Michał Miller i Daniel Świderski reprezentowali Widzew na spotkaniu w dwóch mazurskich szkołach z ponad 400 dziećmi. W sobotę najmłodsi kibice zrewanżowali się klubowi i odwiedzili łodzian podczas meczu z Kaczkanem Huraganem Morąg. Do Serca Łodzi przyjechało 300 dzieci, z którymi po końcowym gwizdku na trybunie B spotkała się drużyna. Z kolei jeszcze przed meczem osoby zaangażowane w organizację przyjazdu młodych kibiców do Łodzi otrzymały oficjalne podziękowania i wyjątkowe prezenty.

Młodzieżowiec miesiąca

Przed spotkaniem wyróżniony został również Marcel Pięczek. Utalentowany widzewiak, który regularnie strzela bramki w drużynie Widzewa U19 walczącej o awans do Centralnej Ligi Juniorów, nieco ponad dwa tygodnie wcześniej podpisał profesjonalny kontrakt z klubem. I to właśnie Pięczek wybrany został "Piłkarzem Miesiąca Akademii Widzewa Łódź", a w sobotę otrzymał z tej okazji nagrodę z rąk przedstawiciela OSK "Tylko Widzew".

Legendy na trybunach

Wśród kibiców na trybunach znaleźli się również byli piłkarze Widzewa z różnych epok funkcjonowania klubu. Mecz z Kaczkanem Huraganem oglądali Daniel Bogusz (mistrz Polski z Widzewem w latach 1996 i 1997) i Wiesław Wraga (doszedł z łodzianami do półfinału Pucharu Europy Mistrzów Klubowych w 1983 roku). W Sercu Łodzi pojawili się również Andrzej Grębosz, kolega z drużyny Wragi oraz Robert Kowalczyk, który był piłkarzem Widzewa w 2016 r.

Trzydziestka Daniela Mąki!

W przerwie meczu życzenia z okazji nadchodzących trzydziestych urodzin otrzymał Daniel Mąka. Swoje święto pomocnik Widzewa obchodzić będzie w poniedziałek. Dzień później łodzianie zagrają w Warszawie z tamtejszym Ursusem - będzie to idealna okazja, by uczcić okrągłe urodziny bramką. Warto pamiętać, że tydzień wcześniej, w Zambrowie doświadczony widzewiak zdobył gola i zadedykował go córce, która dzień po meczu z Olimpią obchodziła siódme urodziny.

Szósty mecz bez porażki

Widzewiacy ostatni raz uznać wyższość rywali musieli 17 marca w Nowym Dworze Mazowieckim. Od tego czasu kolejno pokonali Wartę Sieradz, Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki, MKS Ełk, Legię II Warszawa i Olimpię Zambrów. Pasmo meczów bez porażki wydłużył sobotni remis z zespołem z Morąga.

Niewygodny Huragan

Widzew drugi raz w tym sezonie nie był w stanie pokonać Kaczkana Huraganu Morąg. Jesienią również padł remis 1:1. Bramkę wtedy zdobył Daniel Świderski. Tym razem wracający do zdrowia po kontuzji "Świder" oglądał poczynania kolegów z trybun, ale po meczu zszedł na płytę, żeby ich wesprzeć i razem z drużyną spotkać się z młodymi kibicami z Warmii i Mazur.

Strefa Kibica również dla najmłodszych

W sobotę już od godziny 15:00 pod stadionem na całe rodziny kibiców czekały wyjątkowe atrakcje. Oprócz stanowisk handlowo-gastronomicznych, dla fanów Widzewa przygotowane zostały dmuchana zjeżdżalnia, mechaniczny byk i punkt malowania twarzy. Widzewiacy chętnie korzystali z nowych możliwości i wspólnie spędzali ostatnie godziny przed meczem.

Majówka tylko z Widzewem

Już czwarty raz w tym roku na stadionie Widzewa zameldowało się ponad 17 tysięcy kibiców! Nie przeszkodził w tym kalendarz, dzięki któremu przy niewielkich nakładach urlopowych można mieć  na przełomie kwietnia i maja nawet dziewięć dni wolnego. Mimo to w Sercu Łodzi pojawiło się 17357 osób, w tym 565 w sektorach wyłączonych z imprezy masowej. Frekwencja na meczach czerwono-biało-czerwonych jest w tym roku imponująca. A kolejny mecz już w sobotę 5 maja! Widzimy się!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela