Aktualności

W sobotę historyczny mecz amp futbolu z udziałem widzewiaków

Na początku czerwca do gry wrócili piłkarze pierwszej drużyny Widzewa, a teraz po raz pierwszy po przerwie na boisko wybiegnie drużyna widzewskich amp futbolistów. W dodatku zagrają w historycznym spotkaniu.

Bo w sobotę 27 czerwca, o godzinie 14:30, na sztucznym boisku w ośrodku przy ulicy Małachowskiego drużyna amp futbolu Widzewa rozegra swój drugi mecz w historii istnienia sekcji, a pierwszy w Łodzi. Rywalami będą zawodnicy Warty Poznań, z którymi w premierowym występie łodzianie przegrali 0:1 w stolicy Wielkopolski.

O tym wyjątkowym wydarzeniu mówili w środę rano w audycji na antenie radia Widzew.FM przedstawiciele klubowej sekcji amp futbolu. - Chłopaki są na maksa zmotywowani do tego, żeby się zrewanżować. Chcemy napisać nową kartę w historii amp futbolu jako Widzew. Razem z najlepszymi kibicami w Polsce na trybunach - mówił Maciej Stoczkiewicz, jeden z koordynatorów widzewskiej sekcji.

Wtórował mu Rafał Pierzchalski, który zaapelował o wsparcie ze strony sympatyków Widzewa. - Będą mogli nas odwiedzić kibice. Liczymy, że przynajmniej 50 osób przyjdzie i zrobi nam taki doping, jakby ich było tam tysiąc. Gramy 2 razy po 25 minut, ale już po pierwszych 5 minutach powinna paść historyczna bramkarza, bo mamy solidnego "napadziora", a trener nakazał drużynie strzelenie pierwszego gola właśnie do 5. minuty.

Tydzień później (5 lipca) widzewiaków czeka debiut w oficjalnych rozgrywkach. Czerwono-biało-czerwoni amp futboliści zagrają w Poznaniu w turnieju Pucharu Polski. - Na tym turnieju wystąpią trzy zespoły - my, Warta Poznań i Husaria Kraków. Dwa inne zespoły z ampfutbolowej ekstraklasy odmówiły gry z powodu epidemii koronawirusa. Ten sobotni mecz z Wartą w Łodzi to dla nas przetarcie przed tym turniejem. Jesteśmy traktowani jak żółtodzioby, ale jedziemy do Poznania sprawić niespodziankę - mówił Maciej Stoczkiewicz.

Dodajmy, że w Poznaniu w turnieju Pucharu Polski każdy zagra z każdym, a widzewiaków czekają dwa mecze z rzędu. W lipcu miała już grać Amp Futbol Ekstraklasa, ale wszystko uległo zmianom z powodu ograniczeń związanych z epidemią. - Było wiele telekonferencji w tej sprawie. Turniej ligowy miał się odbyć wcześniej, w Białce Tatrzańskiej. Ustalono jednak, że liga rozpocznie się we wrześniu. Będą turnieje w Nowym Targu, Łodzi i Poznaniu. W tej kwestii było pełne zrozumienie klubów i komisji ligi - oznajmił Rafał Pierzchalski.

Całą rozmowę z przedstawicielami sekcji amp futbolu Widzewa, m.in. o zawodnikach drużyny, treningach i zasadach gry, kibice mogą odsłuchać podczas środowych powtórek o godzinach 13:00, 16:00 i 20:00 na stronie widzew.com oraz za pośrednictwem klubowej aplikacji w urządzeniach mobilnych.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela