Aktualności

W niedzielę w TVP3 emocje już nie tylko derbowe

5 kwietnia realizowany przez Telewizję Polską Oddział w Łodzi program "Historyczne Derby" znacznie wykroczy poza lokalną rywalizację Widzewa i ŁKS-u.

Tym razem w programie obejrzeć będzie można skrót tylko jednego meczu o prymat w mieście włókniarzy. Spotkanie to odbyło się w sierpniu 1995 roku i zakończyło pewnym zwycięstwem zmierzającego po trzecie w historii mistrzostwo Polski Widzewa. Zanim jednak do niego doszło, w maju tego roku w roli trenera czerwono-biało-czerwonych zadebiutował Franciszek Smuda. I właśnie to wydarzenie rozpocznie trzeci już odcinek "Historycznych Derbów" realizowanych przez TVP3 Łódź.

W niedzielę od godziny 18:50 kibice będą mogli obejrzeć również materiały z meczu widzewiaków z Rakowem Częstochowa oraz fragmenty wybranych starć obu łódzkich drużyn z Legią Warszawa, których ozdobą będzie doskonale znany kibicom gol Piotra Szarpaka i pamiętny opis tego uderzenia w wykonaniu komentującego wóczas spotkanie Mikołaja Madeja.

To były czasy! Na szczęście w trudnych chwilach związanych z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa z pomocą przychodzą nam archiwa, pozwalające przywołać w pamięci wyjątkowe momenty. Tak będzie również w niedzielę 5 kwietnia na antenie TVP3 Łódź. #ZostańWDomu i wybierz się z nami w kolejną historyczną podróż.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 20.05.2020

Trening na stadionie 20.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela