Aktualności

Umowa inwestycyjna zawarta!

Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew oraz Murapol S.A. informują, że w dniu 20 lipca 2017 roku Stowarzyszenie i Murapol zawarły w obecności notariusza umowę inwestycyjną. Zgodnie z umową strony będą działały w formie spółki akcyjnej Widzew Łódź. Celem jej funkcjonowania będzie jak najszybszy powrót klubu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Obie strony doszły wspólnie do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie, biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia klubu Widzew Łódź, zastrzeżenie rocznego okresu próby, w którym Stowarzyszenie i Murapol zrealizują najważniejsze cele.

Docelowo, w nowo utworzonej spółce Stowarzyszenie RTS Widzew będzie posiadało 21% akcji, Inwestor 79%. Strony przewidziały zamknięty katalog czynności wymagających jednomyślności oraz zastrzegły przepisy umowne chroniące prawo Stowarzyszenia do historycznego herbu, Widzewa. Strony ustaliły, że w spółce Widzew Łódź Stowarzyszenie RTS Widzew będzie miało przedstawicieli w zarządzie i radzie nadzorczej.

Stowarzyszenie oraz przedstawiciele Inwestora zapraszają na konferencję prasową w dniu 24 lipca 2017 roku. Szczegóły dotyczące konferencji przedstawione zostaną w osobnym komunikacie.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela