Aktualności

Ukraińska drużyna Widzewa z brązowymi medalami

Zespół Widzewa U18 składający się z zawodników z Ukrainy, którzy z powodu wojny musieli tymczasowo opuścić swój kraj, we wtorek i środę wziął udział w turnieju organizowanym w Łodzi przez Ukraiński Związek Piłki Nożnej. Dwudniowa rywalizacja zakończyła się zdobyciem przez Widzew brązowego medalu.

Turniej odbywał się na obiektach Chojeńskiego Klubu Sportowego oraz Milan Club Polonia. W zawodach, oprócz Widzewa, udział wzięli FK Braclav Żywiec, SMS Zawoja, MSMS Łódź oraz wspomniany Milan.

Na otwarciu turnieju pojawił się Wasyl Łytwynenko, bramkarz pierwszego zespołu, który niedawno przedłużył kontrakt z Klubem z al. Piłsudskiego oraz trener juniorskiej reprezentacji Ukrainy, Wołodymyr Jezereski.

 

Szansę wystąpienia w turnieju otrzymali zawodnicy niższych roczników, z których najmłodszy w wieku 14 lat. Rywalizacja ze starszymi kolegami okazała się być bardzo cennym doświadczeniem. Tym bardziej cieszyć może zajęcie przez Widzew trzeciego miejsca i wygrana w decydującym meczu z zespołem Milanu. 

 

 

Najlepszym graczem czerwono-biało-czerwonych został urodzony w 2005 roku Bohdan Manuilov.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela