Udany start przygotowań - relacja z meczu ze Zjednoczonymi Stryków

W pierwszym meczu sparingowym przed rundą wiosenną Widzew pokonał Zjednoczonych Stryków 4:0.

Spotkanie ze Zjednoczonymi rozgrywano na boisku Chojeńskiego Klubu Sportowego. Trener Przemysław Cecherz desygnował do gry dwie różne jedenastki, dając okazję do zaprezentowania się większości testowanych piłkarzy. Z powodu niegroźnych kontuzji w kadrze brakowało jedynie Patryka Wolańskiego i Grzegorza Brochockiego.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych widzewiacy dobrze rozpoczęli mecz – już w 13. minucie po szybkiej akcji Patryka Strusa i Mateusza Michalskiego ten ostatni silnym, płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. Kilka minut później łodzianie mogli podwyższyć prowadzenie – zaskakujący strzał Sebastiana Olczaka z rzutu rożnego obok muru wyłapał jednak golkiper ze Strykowa. W 26. minucie Olczak próbował z kolei dośrodkować z rzutu wolnego w pole karne, jednak jego centrę wybili obrońcy rywali.

W 39. minucie Widzew podwyższył prowadzenie. Adam Radwański ładnym prostopadłym podaniem uruchomił Mateusza Michalskiego, a ten minął bramkarza Zjednoczonych i umieścił piłkę w siatce. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą połowę łodzianie rozpoczęli w zupełnie zmienionym zestawieniu. Szansę pokazania swoich umiejętności otrzymali m.in. Paweł Broniszewski oraz Piotr Okuniewicz. Także w tej odsłonie Widzew był stroną przeważającą i stworzył sobie kilka okazji bramkowych, jednak w decydujących momentach brakowało skuteczności. Dopiero w 72. minucie dośrodkowanie Adriana Budki z prawej strony boiska na gola zamienił właśnie Okuniewicz, który ładnym strzałem głową pokonał bramkarza Zjednoczonych. W 76. minucie z dobrej strony pokazał się natomiast Maciej Kazimierowicz, który wykorzystał błąd bramkarza rywali i podwyższył wynik na 4:0. Takim też rezultatem mecz się zakończył.

Widzew Łódź – Zjednoczeni Stryków 4:0 (2:0)

1:0 – Mateusz Michalski (13’)

2:0 – Mateusz Michalski (38’)

3:0 – Piotr Okuniewicz (72’)

4:0 – Maciej Kazimierowicz (76’)

Skład Widzewa

I połowa: Maciej Humerski – Marcin Kozłowski, Marcin Nowak, Michał Czaplarski, Bartłomiej Gromek, Patryk Strus, Sebastian Olczak, Kamil Wielgus (39’ Krzysztof Możdżonek), Mateusz Michalski, Adam Radwański, Dawid Kamiński.

II połowa: Konrad Reszka – Kamil Tlaga, Sebastian Zieleniecki, Przemysław Rodak, Patryk Baran, Adrian Budka, Paweł Broniszewski, Maciej Kazimierowicz, Daniel Mąka, Mariusz Zawodziński, Piotr Okuniewicz.