Aktualności

Udany start przygotowań - relacja z meczu ze Zjednoczonymi Stryków

W pierwszym meczu sparingowym przed rundą wiosenną Widzew pokonał Zjednoczonych Stryków 4:0.

Spotkanie ze Zjednoczonymi rozgrywano na boisku Chojeńskiego Klubu Sportowego. Trener Przemysław Cecherz desygnował do gry dwie różne jedenastki, dając okazję do zaprezentowania się większości testowanych piłkarzy. Z powodu niegroźnych kontuzji w kadrze brakowało jedynie Patryka Wolańskiego i Grzegorza Brochockiego.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych widzewiacy dobrze rozpoczęli mecz – już w 13. minucie po szybkiej akcji Patryka Strusa i Mateusza Michalskiego ten ostatni silnym, płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. Kilka minut później łodzianie mogli podwyższyć prowadzenie – zaskakujący strzał Sebastiana Olczaka z rzutu rożnego obok muru wyłapał jednak golkiper ze Strykowa. W 26. minucie Olczak próbował z kolei dośrodkować z rzutu wolnego w pole karne, jednak jego centrę wybili obrońcy rywali.

W 39. minucie Widzew podwyższył prowadzenie. Adam Radwański ładnym prostopadłym podaniem uruchomił Mateusza Michalskiego, a ten minął bramkarza Zjednoczonych i umieścił piłkę w siatce. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą połowę łodzianie rozpoczęli w zupełnie zmienionym zestawieniu. Szansę pokazania swoich umiejętności otrzymali m.in. Paweł Broniszewski oraz Piotr Okuniewicz. Także w tej odsłonie Widzew był stroną przeważającą i stworzył sobie kilka okazji bramkowych, jednak w decydujących momentach brakowało skuteczności. Dopiero w 72. minucie dośrodkowanie Adriana Budki z prawej strony boiska na gola zamienił właśnie Okuniewicz, który ładnym strzałem głową pokonał bramkarza Zjednoczonych. W 76. minucie z dobrej strony pokazał się natomiast Maciej Kazimierowicz, który wykorzystał błąd bramkarza rywali i podwyższył wynik na 4:0. Takim też rezultatem mecz się zakończył.

Widzew Łódź – Zjednoczeni Stryków 4:0 (2:0)

1:0 – Mateusz Michalski (13’)

2:0 – Mateusz Michalski (38’)

3:0 – Piotr Okuniewicz (72’)

4:0 – Maciej Kazimierowicz (76’)

Skład Widzewa

I połowa: Maciej Humerski – Marcin Kozłowski, Marcin Nowak, Michał Czaplarski, Bartłomiej Gromek, Patryk Strus, Sebastian Olczak, Kamil Wielgus (39’ Krzysztof Możdżonek), Mateusz Michalski, Adam Radwański, Dawid Kamiński.

II połowa: Konrad Reszka – Kamil Tlaga, Sebastian Zieleniecki, Przemysław Rodak, Patryk Baran, Adrian Budka, Paweł Broniszewski, Maciej Kazimierowicz, Daniel Mąka, Mariusz Zawodziński, Piotr Okuniewicz.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela