Aktualności

Udane i radosne ferie na stadionie Widzewa

Dobiegają końca zimowe ferie w województwie łódzkim, a co za tym idzie, również na stadionie Widzewa, który był jedną z głównych atrakcji w mieście dla uczniów szkół podstawowych. Co ciekawe, nie tylko tych z Łodzi.

Serce Łodzi odwiedziło w czasie ferii łącznie ponad 700 dzieci w różnym wieku, od klas 1. do 8., a także osoby indywidualne wraz z opiekunami, które przyjechały m.in. z Bielska-Białej, Olsztyna czy Gdańska. To była prawdziwa inwazja pozytywnych emocji, wyrazów zachwytu i uśmiechów szczęścia!

Wśród wycieczek grupowych większość stanowili uczniowie szkół łódzkich oraz z województwa, ale stadion przy alei Piłsudskiego odwiedziła też liczna, bo licząca około 70 osób, wycieczka z Wielkopolski, z miejscowości Szczytniki położonej niedaleko Kalisza. Co ciekawe, w tej grupie byli nie tylko fani łódzkiej drużyny, ale również młodzi kibice... Lecha Poznań. Stadion Widzewa odwiedziły też grupy młodych piłkarzy z klubu KKS Koluszki oraz z Akademii Widzewa z Brzezin.

Po wielu interesujących miejscach znajdujących się w Sercu Łodzi wycieczki oprowadzał dobrze znany kibicom Marcin Tarociński, który od wielu lat jest stadionowym spikerem na meczach Widzewa. Uczniowie zwiedzali m.in. szatnię zawodników i najwyższe piętro stadionu. Ponadto mieli możliwość obejrzenia stadionu i trybun z perspektywy boiska, na którym swoje ligowe mecze rozgrywają piłkarze.

Podczas jednej z takich wizyt, gdy stadion zwiedzała wycieczka ze Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi, doszło do niespodziewanego spotkania szkolnej wycieczki z piłkarzami z Akademii, którzy chwilę wcześniej podpisali kontrakty z Widzewem. Młodzi zawodnicy odpowiadali na pytania uczniów, rozdawali autografy oraz pozowali do wspólnego zdjęcia. Z kolei wycieczka Akademii Widzewa z Brzezin spotkała piłkarzy pierwszej drużyny - Daniela Tanżynę i Mateusza Możdżenia - którzy akurat wtedy byli na stadionie. 

To już koniec zimowych ferii w Sercu Łodzi, ale nie koniec atrakcji dla najmłodszych kibiców, których gorąco zapraszamy na wiosenne mecze domowe walczącego o awans do I ligi Widzewa. Dziękujemy, że byliście z nami w tym wyjątkowym czasie, spędzając wolne chwile właśnie przy Piłsudskiego 138. Mamy nadzieję, że będziecie tu wracać. Do zobaczenia już wkrótce!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela