Aktualności

Udane i radosne ferie na stadionie Widzewa

Dobiegają końca zimowe ferie w województwie łódzkim, a co za tym idzie, również na stadionie Widzewa, który był jedną z głównych atrakcji w mieście dla uczniów szkół podstawowych. Co ciekawe, nie tylko tych z Łodzi.

Serce Łodzi odwiedziło w czasie ferii łącznie ponad 700 dzieci w różnym wieku, od klas 1. do 8., a także osoby indywidualne wraz z opiekunami, które przyjechały m.in. z Bielska-Białej, Olsztyna czy Gdańska. To była prawdziwa inwazja pozytywnych emocji, wyrazów zachwytu i uśmiechów szczęścia!

Wśród wycieczek grupowych większość stanowili uczniowie szkół łódzkich oraz z województwa, ale stadion przy alei Piłsudskiego odwiedziła też liczna, bo licząca około 70 osób, wycieczka z Wielkopolski, z miejscowości Szczytniki położonej niedaleko Kalisza. Co ciekawe, w tej grupie byli nie tylko fani łódzkiej drużyny, ale również młodzi kibice... Lecha Poznań. Stadion Widzewa odwiedziły też grupy młodych piłkarzy z klubu KKS Koluszki oraz z Akademii Widzewa z Brzezin.

Po wielu interesujących miejscach znajdujących się w Sercu Łodzi wycieczki oprowadzał dobrze znany kibicom Marcin Tarociński, który od wielu lat jest stadionowym spikerem na meczach Widzewa. Uczniowie zwiedzali m.in. szatnię zawodników i najwyższe piętro stadionu. Ponadto mieli możliwość obejrzenia stadionu i trybun z perspektywy boiska, na którym swoje ligowe mecze rozgrywają piłkarze.

Podczas jednej z takich wizyt, gdy stadion zwiedzała wycieczka ze Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi, doszło do niespodziewanego spotkania szkolnej wycieczki z piłkarzami z Akademii, którzy chwilę wcześniej podpisali kontrakty z Widzewem. Młodzi zawodnicy odpowiadali na pytania uczniów, rozdawali autografy oraz pozowali do wspólnego zdjęcia. Z kolei wycieczka Akademii Widzewa z Brzezin spotkała piłkarzy pierwszej drużyny - Daniela Tanżynę i Mateusza Możdżenia - którzy akurat wtedy byli na stadionie. 

To już koniec zimowych ferii w Sercu Łodzi, ale nie koniec atrakcji dla najmłodszych kibiców, których gorąco zapraszamy na wiosenne mecze domowe walczącego o awans do I ligi Widzewa. Dziękujemy, że byliście z nami w tym wyjątkowym czasie, spędzając wolne chwile właśnie przy Piłsudskiego 138. Mamy nadzieję, że będziecie tu wracać. Do zobaczenia już wkrótce!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 23.09.2020

Trening 23.09.2020

Tabela rozgrywek

10 GKS Tychy 5
11 Zagłębie Sosnowiec 3
12 Resovia 3
13 Widzew Łódź 3
14 GKS Bełchatów 2
15 Puszcza Niepołomice 1
16 Stomil Olsztyn 1
Pełna tabela