Aktualności

Pewne zwycięstwo i udana inauguracja ligowa Widzewa U19

Zespół Jakuba Grzeszczakowskiego w swoim pierwszym meczu w Lidze Makroregionalnej pokonał Olimpię Zambrów 4:0.

W pierwszym składzie Widzewa U19 znalazło się tego dnia kilku zawodników, którzy mają już na koncie treningi z pierwszą drużyną, a nawet debiut w meczach towarzyskich seniorów, jak Jakub Kmita, Filip Becht czy Mateusz Malec. I to właśnie ich zespół nadawał ton wydarzeniom od początku spotkania.

Już po kilku minutach drogę do bramki rywali, po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i dośrodkowaniu Dawida Telestaka, znalazł Kmita. Sędzia nie uznał jednak tego gola, dopatrując się przewinienia widzewiaków. Czerwono-biało-czerwoni nie zrazili się pierwszym niepowodzeniem i starali się starannie konstruować kolejne ataki.

Efekt przyszedł w 35. minucie. Pierwszego gola spotkania zdobył wówczas Telestak, obsłużony celnym podaniem Mateusza Malca z prawej strony. Niespełna 10 minut później było już 2:0. Tym razem czujnością wykazał się Mateusz Gołda, który zaatakował wyprowadzającego z własnego pola karnego piłkę Krystiana Tabędzkiego. Widzewiak przejął futbolówkę i mając przed sobą już tylko Rafała Gosiewskiego, nie dał mu żadnych szans.

Po zmianie stron widzewiacy nie zwalniali tempa. Znów blisko strzelenia gola chwilę po wznowieniu gry był Kmita, a tego, czego nie udało się jemu, dokonał w 53. minucie Hubert Winek, który w trudnej sytuacji, mocno odchylony, zdobył bramkę głową. Kolejną tego dnia asystę zaliczył przy tym trafieniu rozgrywający koncertowe zawody Telestak. Potwierdził to zresztą w 60. minucie podwyższając prowadzenie na 4:0 po zamieszaniu w polu karnym Olimpii.

W drugiej części spotkania zepół Jakuba Grzeszczakowskiego wypracował sobie jeszcze kilka groźnych okazji i do końca spotkania miał inicjatywę, ale licznik zatrzymał się ostatecznie na czterech strzelonych golach. Tym sposobem Widzew U19 bardzo udanie zainaugurował zmagania w Lidze Makroregionalnej, pewnie pokonując w swoim pierwszym występie na tym szczeblu rozgrywkowym Olimpię Zambrów.

U19: Widzew Łódź - Olimpia Zambrów 4:0 (2:0)

1:0 - Dawid Telestak (35’)

2:0 - Mateusz Gołda (44’)

3:0 - Hubert Winek (53')

4:0 - Dawid Telestak (60')

Widzew Łódź: Aleksander Wojda - Mikołaj Merecz, Hubert Winek, Krystian Stopa, Filip Becht, Jakub Szlaski (66' Damian Pokorski), Patryk Glicner, Dawid Telestak, Mateusz Malec (85' Wiktor Dunajski), Mateusz Gołda (73' Michał Szcześniak), Jakub Kmita (75' Kacper Służałek).

Olimpia Zambrów: Rafał Gosiewski - Mateusz Kowalewski, Krystian Tabędzki, Marcin Zawadzki (55' Paweł Zaorski), Bartosz Dybowski, Adrian Skupiewski, Żenia Synytsia, Szymon Mieczkowski, Dawid Głębocki (82' Sebastian Jakubiak), Adam Wyszomierski, Daniel Rogulski (66' Norbert Boguszewski).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela