Aktualności

U19: Liga wygrana, ale to dopiero początek drogi

Podopieczni Radosława Wasiaka wygrali tegoroczne zmagania w I Lidze Wojewódzkiej juniorów starszych.

W ostatniej kolejce rozgrywek widzewiacy zdemolowali czerwoną latarnię tabeli - Pogoń Zduńska Wola - aż 14:1. Już do przerwy losy meczu, a także mistrzostwa w lidze, zostały przesądzone (7:1). Bramkarza rywali tego dnia pokonało aż ośmiu łodzian, z czego trzykrotnie Maciej Nowicki.

Wiosną łodzianie, w ramach walki o awans do Centralnej Ligi Juniorów, ponowie rywalizować będą w pierwszej lidze wojewódzkiej, a w przypadku jej wygrania czekają ich dwie rundy barażowe. Przygotowania do dalszych zmagań zespół Radosława Wasiaka rozpoczyna więc już wkrótce.

- W ostatnim w tym roku spotkaniu o punkty zagraliśmy, jak przystało na lidera i nie mieliśmy litości dla ostatniej drużyny w tabeli. Tego wymagam od zespołu, nawet w sytuacji, gdy tak, jak w niedzielę, dałem pograć zmiennikom i zawodnikom z rocznika 2001. Teraz przed nami jeszcze trzy mecze sparingowe z drużynami z CLJ, które mają pokazać nam, jak wyglądamy na tle najlepszych zespołów w kraju. Mamy spory materiał i przegląd sytuacji, również w kontekście wzmocnień, żeby wiosną jeszcze zwiększyć rywalizację w zespole. W związku z tym, z niektórymi zawodnikami się pożegnamy, ale na pewno wyjdzie nam to na dobre. Mam nadzieję, że zarząd Akademii wesprze nas w dążeniach to zbudowania jeszcze silniejszego zespołu. Gratuluję swoim chłopakom udanego sezonu i zasłużonego wygrania ligi, ale te rozgrywki przechodzą do historii i skupiamy się już na przyszłości, bo od marca grać musimy jeszcze lepiej - wyjaśnia Wasiak.

U19: Pogoń Zduńska Wola - Widzew Łódź 1:14 (1:7)

Bramki dla Widzewa: Nowicki x3, Pięczek x2, Reszta x2, Sieroń x2, Cieślak x2, Oliński, Skrzeczkowski, Piskorski

Skład Widzewa: Adam Uszyński - Konrad Cieślak, Kamil Piskorski, Michał Cisło (46' Bartosz Janowski), Jakub Mamełka (46' Maciej Malinowski), Damian Skrzeczkowski, (50' Maciej Nowicki), Robert Marcinkowski (46' Kamil Owczarek), Marcel Sieroń (46' Jakub Szlaski), Marcel Pięczek, Krystian Marcioch (46' Krystian Oliński), Jakub Kmita (46' Mateusz Reszta).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska choinka 07.12.2019

Widzewska choinka 07.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela