Aktualności

U19: Faworyzowana Jagiellonia minimalnie lepsza w sparingu

Podopieczni Radosława Wasiaka rozegrali z sobotę mecz kontrolny z czołową drużyną Centralnej Ligi Juniorów.

Po nocnej podróży juniorzy starsi Widzewa stanęli w sobotę do walki z rówieśnikami z Jagiellonii Białystok. Rywal spisuje się w tym sezonie znakomicie w rozgrywkach grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów, gdzie zajmuje drugie miejsce z trzema punktami straty do Legii Warszawa. Z uwagi na plagę kontuzji i chorób w zespole, Radosław Wasiak miał tego dnia do dyspozycji zaledwie 14 piłkarzy, w tym kilku testowanych. Jednym z nich był Kacper Staśkiewicz, który w zeszłym roku współpracował już w Widzewie z obecnym trenerem juniorów starszych, a w piątek pojawił się na treningu pierwszego zespołu.

Łodzianie ostatecznie przegrali z faworytem 1:2, ale do przerwy prowadzili 1:0 po bramce Macela Pięczka, który ostatnio, podobnie jak Staśkiewicz, miał okazję trenować z seniorami. Po zmianie stron czerwono-biało-czerwoni stracili dwie bramki (w 50. i 65. minucie), ale mieli też swoje okazje do poprawy rezultatu. Zwycięstwo uratował im jednak bramkarz, który wygrał między innymi pojedynek z Krystianem Olińskim w końcówce spotkania.

- Zagraliśmy dobry mecz z mocnym rywalem. O jego sile świadczą chociażby: pozycja Jagiellonii w tabeli Centralnej Ligi Juniorów i opinie o jej akademii. Mój zespół nie wystraszył się przeciwnika. Jestem zadowolony z progresu, jaki zrobili nasi zawodnicy. Potrafiliśmy wyprowadzać piłkę spod własnej bramki, mimo wysokiego pressingu zespołu z Białegostoku. Co prawda, stracone dwa gole bolą, zwłaszcza że przytrafiły nam się w okresie naszej bardzo dobrej i odważnej gry, ale nie wynik był tego dnia najważniejszy - podsumował spotkanie trener Wasiak.

U19: Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 2:1 (0:1)

Bramka dla Widzewa: Pięczek

Skład Widzewa: Adam Uszyński (zawodnik testowany) - Bartosz Janowski, Kamil Piskorski, Jakub Mamełka, zawodnik testowany (zawodnik testowany), Damian Skrzeczkowski, zawodnik testowany, Robert Marcinkowski, Marcel Sieroń, Krystian Oliński, Marcel Pięczek (MIchał Karpicki).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska choinka 07.12.2019

Widzewska choinka 07.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela