Aktualności

U-19: Podopieczni Wasiaka na "piątkę"

Młodzi piłkarze Widzewa Łódź rywalizujący w lidze wojewódzkiej w kategorii A1 pokonali w sobotę na własnym terenie Ceramikę Opoczno 5:0.

Rywalizacja juniorów starszych Widzewa Łódź i Ceramiki Opoczno od kilku lat jest bardzo emocjonująca. Głównie za sprawą tego, że zarówno jedni, jak i drudzy ambitnie walczą awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Sobotni mecz na obiekcie przy ul. Małachowskiego bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Już w 7. minucie gry Marcel Sieroń otworzył wynik spotkania, wykorzystując asystę Kamila Drążczyka. Szybko zdobyta bramka pozwoliła młodym widzewiakom ułożyć spotkanie pod swoje dyktando. W rezultacie, w 24. minucie po indywidualnej akcji prowadzenie podwyższył Krystian Oliński. Choć łodzianie mieli kolejne sytuacje, więcej bramek w tej części gry już nie padło.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To piłkarze Widzewa kontrolowali przebieg spotkania i punktowali rywali. Kolejne bramki zdobyli Marcel Pięczek i Krystian Oliński. Wynik meczu na 5:0 ustalił po indywidualnej akcji Robert Marcinkowski.

Zadowolenia z postawy młodych widzewiaków nie krył ich szkoleniowiec. - Cieszy mnie kolejne zwycięstwo, lecz jak zwykle dostrzegam pewne mankamenty, które musimy poprawić. Zagraliśmy dzisiaj bardzo rozsądnie. Nie forsowaliśmy tempa, a to ważne w perspektywie środowego spotkania w Łowiczu. Teraz chwila odpoczynku i od poniedziałku myślami będziemy już przy Pelikanie. Cieszy mnie powrót do gry Kamila Piskorskiego, który wraca po złamaniu obojczyka - powiedział po meczu trener Radosław Wasiak.

Widzew Łódź U-19 - Ceramika Opoczno U-19 5:0 (2:0)

Bramki: Sieroń (7'), Oliński (24’ i 77’), Pięczek 53'), Marcinkowski (82')

Skład Widzewa: Adam Uszyński - Jakub Mamełka (45’ Michał Karpicki), Bartosz Janowski, Marcel Sieroń, Konrad Cieślak, Kamil Drążczyk, Marcel Pięczek, Robert Marcinkowski, Dawid Telestak (45’ Mateusz Reszta), Krystian Oliński, Adrian Kowalski (65’ Kamil Piskorski).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela