Aktualności

U-19: Piłkarze Wasiaka znów gromią. Dwucyfrówka!

Trudno w to uwierzyć, ale juniorzy starsi poprawili osiągnięty w poprzedniej kolejce wynik. Wtedy wygrali 8:1 na wyjeździe z Ceramiką, teraz zwyciężyli aż 13:0!

Z każdą kolejką piłkarze Radosława Wasiaka spisują się coraz lepiej. Teraz udowodnili, że rozgromienie kontrkandydata do awansu na jego stadionie nie było jednorazowym "wyskokiem", a potwierdzeniem dobrej formy zawodników z rocznika 1999/2000. Przekonała się o tym także UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, która musiała przełknąć ogromną i gorzką pigułkę z napisem "porażka". 

Widzewiacy na prowadzenie wyszli już w siódmej minucie, kiedy prostopadłe podanie Marcela Pięczka wykorzystał Jarosław Szymczak. Trzy minuty później było już 2:0. Znów asystował Pięczek, ale w rolę egzekutora wcielił się Mateusz Reszta. Po dwóch asystach przyszedł czas na bramkę, więc w 15. minucie Pięczek sam wpakował piłkę do siatki i podwyższył prowadzenie. Do przerwy Widzew nieustannie atakował, ale wynik spotkania się nie zmieniał.

Po zmianie stron widzewiacy zagrali koncertowo. W tym festiwalu bramek główną rolę odegrał Krystian Oliński, który zapakował piłkę do siatki rywala aż czterokrotnie. Swoje drugie trafienie dołożył Marcel Pięczek. Tyle samo bramek na swoim koncie dopisać mógł sobie po tym spotkaniu Marcel Sieroń. Po jednym trafieniu dorzucili jeszcze: Maciej Malinowski, Robert Marcinkowski oraz Kamil Drążczyk.

- Od poniedziałkowego treningu będę musiał sprowadzić chłopaków na ziemię, by bo po dwóch tak wysokich zwycięstwach nie odfrunęli. Tym bardziej, że następny mecz - z UKS-em SMS-em Łódź - może wyłonić mistrza tej ligi. Teraz zwyciężyliśmy wysoko, bo zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. To nie przeciwnik był słaby, jak się po starciach z takim wynikiem zwykło mawiać. Konsekwentnie, z pomysłem, do samego końca - tak grała moja drużyna, za co chłopakom dziękuję. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej, widzę progres. Mam nadzieję, że dobrą formę potwierdzimy w najbliższy weekend - powiedział Radosław Wasiak, szkoleniowiec drużyny.

U-19: Widzew Łódź - UKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 13:0 (3:0)

Bramki dla Widzewa: Krystian Oliński cztery, Marcel Pięczek i Marcel Sieroń dwie, Robert Marcinkowski, Mateusz Reszta, Maciej Malinowski, Kamil Drążczyk, Jarosław Szymczak

Widzew U-19: Uszyński - Mamełka (60' Cieślak), Piskorski, Janowski (45' Malinowski), Drążczyk, Skrzeczkowski (60' Nowicki), Sieroń, Stankiewicz (55' Owczarczyk), Reszta (56' Marcinkowski), Szymczak (48' Oliński), Pięczek (62' Karpicki).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela