Aktualności

U-19: Juniorzy starsi wygrywają na inaugurację

Piłkarze Radosława Wasiaka udanie zainaugurowali rozgrywki wojewódzkiej ligi juniorów starszych. W pierwszym wiosennym meczu rozbili Pelikana Łowicz 6:1.

Widzew Łódź U-19 pokonał swoich rówieśników z Pelikana Łowicz i udanie zainaugurował rozgrywki ligowe. - Cieszy zwycięstwo, tym bardziej, że naszym rywalem był beniaminek, o którym zbyt wiele nie wiedzieliśmy. My jednak musimy skupiać się na swojej postawie. Jesteśmy Widzewem, więc nieważne z kim gramy, to my jesteśmy faworytem i walczymy o zwycięstwo - powiedział trener Radosław Wasiak.

Choć od pierwszych minut młodzi piłkarze Widzewa Łódź przejęli kontrolę nad meczem, nie uchronili się od pojedynczych błędów. W 8. minucie moment dekoncentracji wykorzystali rywale i Jakub Mikołajczak musiał wyjmować piłkę z siatki.

Szybko stracona bramka nie podłamała jednak podopiecznych Wasiaka, którzy konsekwentnie atakowali bramkę rywali. W 18. minucie ich starania zostały nagrodzone. Podanie Jakuba Mamełki na gola zamienił Dawid Telestak. Mimo przewagi łodzian i kolejnych sytuacji bramkowych, do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron zarysowała się jeszcze większa przewaga młodych widzewiaków. Już w 46. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Kamil Drążczyk, który wbił piłkę do bramki po niepewnej interwencji bramkarza gości.

Następne minuty meczu przyniosły kolejne trafienia gospodarzy. Trzecią bramkę dla łodzian zdobył Marcel Sieroń. Następne dwa gole strzelił Marcel Pięczek, a wynik meczu ustalił Jakub Szlaski.

W rezultacie zespół Widzewa U-19 udanie zainaugurował rozgrywki ligowe, choć rozmiar zwycięstwa mógł być zdecydowanie okazalszy. - Mamy trochę zastrzeżeń i za każdym razem powtarzam chłopakom, że jeszcze dużo ciężkiej pracy przed nami. Nie możemy popadać w samozachwyt. Przed nami ciężka liga i musimy być wyjątkowo skoncentrowani. Od niedzieli myślami jesteśmy już przy następnym meczu, w którym zmierzymy się w Bełchatowie z naszym głównym rywalem do walki o pierwsze miejsce. Mam nadzieję, że wszyscy będą zdrowi i będę miał najlepszych zawodników akademii do dyspozycji - podsumował szkoleniowiec.

W sobotę 31 marca młodych widzewiaków czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem na wyjeździe. Ich rywalem będzie GKS Bełchatów.

Widzew Łódź U-19 - Pelikan Łowicz U-19 6:1 (1:1)

Bramki dla Widzewa: Telestak (18’), Drążczyk (46’), Sieroń (50’), Pięczek (60’ i 62’), Szlaski (75’).

Skład Widzewa: Mikołajczak - Mamełka (70’ Dula), Janowski, Sieroń (60’ Mędrzycki), Cieślak, Drążczyk, Pięczek, Kmita (60’ Marcinkowski), Telestak (65’ Jatczak), Skrzeczkowski (44’ Oliński), Szymczak (65’ Szlaski).

Kartki: Marcinkowski (65’ żółta), piłkarz Pelikana (68’ czerwona - za drugą żółtą).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela