Aktualności

U-17: Rocznik 2001 wraca do gry!

W ubiegłym sezonie utrzymali się w lidze, teraz będą próbowali pójść krok dalej. Piłkarze rocznika 2001 chcą powtórzyć sukces starszych kolegów i awansować do centralnej ligi.

W ubiegłym sezonie ta sztuka udała się prowadzonym przez Radosława Wasiaka zawodnikom rocznika 2000, którzy jesienią zostawili w pokonanym polu Łódzki Klub Sportowy oraz GKS Bełchatów i awansowali na centralny szczebel rozgrywek juniorów młodszych. Tam mierzyli się m.in. z Legią Warszawa, Jagiellonią Białystok czy Polonią Warszawa. Tą samą ścieżką podążyć chcą piłkarze Rafała Kołodziejskiego.

- To charyzmatyczny, uwielbiany przez zawodników szkoleniowiec. Dołączył do nas niedawno i utrzymał nas w lidze, teraz z nim będziemy chcieli awansować do Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych. Rafał jest ostry i wymagający, ale przy tym bardzo konkretny. To ujęło chłopaków i widać, że są zmotywowani jak nigdy, by osiągać z Widzewem najwyższe cele - powiedział kierownik Widzewa do lat 17 Rafał Kowalski.

Rocznik 2001 do nowego sezonu przystąpi wzmocniony i zreorganizowany. - Ostatnie sezony nie były w naszym wykonaniu najlepsze, teraz natomiast będziemy chcieli nawiązać do czasów Adriana Sokołowskiego, kiedy byliśmy najlepsi w województwie - dodał Kowalski. Obecnie kadra liczy 26 zawodników, którzy będą uczęszczali do jednej klasy w 47. Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi.

W okresie przygotowawczym piłkarze trenera Kołodziejskiego grali z bardzo wymagającymi rywalami (m.in. Wisła KrakówRuch Chorzów, Polonia Warszawa, GKS Bełchatów), a wyniki tych spotkań dają powód do optymizmu. Obecnie zawodnicy Widzewa U-17 przebywają na obozie w Kleszczowie. Rozgrywki ligowe rozpoczną 30 sierpnia w Zgierzu, gdzie o punkty walczyć będą z miejscowym Borutą


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 03.06.2020

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 03.06.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 GKS Katowice 44
3 Górnik Łęczna 42
4 Resovia 42
5 Olimpia Elbląg 37
6 Bytovia Bytów 36
7 Stal Rzeszów 33
Pełna tabela