Aktualności

U-11: Dobry występ w Kanzas Cup

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi Widzewiacy z rocznika 2007 podczas silnie obsadzonego turnieju Kanzas Cup w Konstantynowie.

W stawce szesnastu drużyn łodzianie zajęli drugie miejsce, przegrywając finałowy mecz z Zagłębiem Lubin 1:2. Co ciekawe, w fazie grupowej Widzew pokonał znaną z dobrego szkolenia młodzieży akademię lubinian aż 5:1! W finale, pomimo zażartej rywalizacji przepełnionej walką i ambicją piłkarzy Dariusza Nawrockiego, nie udało się jednak wygrać. Pomimo tego, docenić należy świetny występ w kolejnym już turnieju rocznika 2007.

Czerwono-biało-czerwoni pokazali w Konstantynowie słynny "widzewski charakter". W półfinale, choć przegrywali z Górnikiem Zabrze już 0:1, potrafili odwrócić losy meczu i pokonać pewnych siebie zabrzan. Również w finale, Widzew potrafił odrobić jednobramkową stratę za sprawą Kacpra Tarocińskiego i do końca walczył o wygraną.

W turnieju, w którym młodzi widzewiacy niemal zwyciężyli, uczestniczyły między innymi drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego, Śląska Wrocław, a także klubów ze Słowacji.

- Jestem bardzo dumny z tego, co pokazali chłopcy na tym turnieju. Grali z ogromnym zaangażowaniem od początku do końca, pokazując charakter, wolę walki, ale - co równie ważne - coraz większe umiejetności piłkarskie. Zaprocentował udział w ostatnim czasie w dwóch bardzo silnych turniejach w Krakowie, gdzie rywalizowaliśmy m.in. z Manchesterem United czy FC Nantes, a także zeszłotygodniowy w pod warszawskiej Kobyłce. Tam w stawce 24 drużyn dotarliśmy do ćwierćfinału, gdzie po zaciętym meczu przegraliśmy z Legią Warszawa 3:4. To doświadczenie teraz zaprocentowało. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zawodnikom za pracę, jaką wykonali - powiedział trener rocznika 2007, Dariusz Nawrocki. 

Wyniki Widzewa w Kanzas Cup 2017:

Faza grupowa: Widzew - Zagłębie Lubin 5:1
Bramki:
Chądzyński (dwie), Kolęda, Brzeziński, Miksa

Faza grupowa: Widzew - Chrobry Głogów 3:3
Bramki:
Brzeziński (dwie), Tarociński

Faza grupowa: Widzew - Warta Sieradz 4:1
Bramki:
Chądzyński (dwie), Szabela, Tutaj

Ćwierćfinał: Widzew - Feniks Łódź 5:0
Bramki:
Brzeziński (dwie), Chadzyński, Miksa, Kolęda

Półfinał: Widzew - Górnik Zabrze 3:1
Bramki:
Chądzyński, Kolęda, Tarociński

Finał: Widzew - Zagłębie Lubin 1:2
Gol:
Tarociński

Widzew U-11: Michał Kaczorowski, Kacper Tarociński, Dawid Miksa, Szymon Brzeziński, Bartek Chądzyński, Kuba Kolęda, Maciej Sowiński, Daniel Tutaj, Patryk Szabela, Kuba Gieraga. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela