Aktualności

U-11: Dobry występ w Kanzas Cup

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi Widzewiacy z rocznika 2007 podczas silnie obsadzonego turnieju Kanzas Cup w Konstantynowie.

W stawce szesnastu drużyn łodzianie zajęli drugie miejsce, przegrywając finałowy mecz z Zagłębiem Lubin 1:2. Co ciekawe, w fazie grupowej Widzew pokonał znaną z dobrego szkolenia młodzieży akademię lubinian aż 5:1! W finale, pomimo zażartej rywalizacji przepełnionej walką i ambicją piłkarzy Dariusza Nawrockiego, nie udało się jednak wygrać. Pomimo tego, docenić należy świetny występ w kolejnym już turnieju rocznika 2007.

Czerwono-biało-czerwoni pokazali w Konstantynowie słynny "widzewski charakter". W półfinale, choć przegrywali z Górnikiem Zabrze już 0:1, potrafili odwrócić losy meczu i pokonać pewnych siebie zabrzan. Również w finale, Widzew potrafił odrobić jednobramkową stratę za sprawą Kacpra Tarocińskiego i do końca walczył o wygraną.

W turnieju, w którym młodzi widzewiacy niemal zwyciężyli, uczestniczyły między innymi drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego, Śląska Wrocław, a także klubów ze Słowacji.

- Jestem bardzo dumny z tego, co pokazali chłopcy na tym turnieju. Grali z ogromnym zaangażowaniem od początku do końca, pokazując charakter, wolę walki, ale - co równie ważne - coraz większe umiejetności piłkarskie. Zaprocentował udział w ostatnim czasie w dwóch bardzo silnych turniejach w Krakowie, gdzie rywalizowaliśmy m.in. z Manchesterem United czy FC Nantes, a także zeszłotygodniowy w pod warszawskiej Kobyłce. Tam w stawce 24 drużyn dotarliśmy do ćwierćfinału, gdzie po zaciętym meczu przegraliśmy z Legią Warszawa 3:4. To doświadczenie teraz zaprocentowało. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zawodnikom za pracę, jaką wykonali - powiedział trener rocznika 2007, Dariusz Nawrocki. 

Wyniki Widzewa w Kanzas Cup 2017:

Faza grupowa: Widzew - Zagłębie Lubin 5:1
Bramki:
Chądzyński (dwie), Kolęda, Brzeziński, Miksa

Faza grupowa: Widzew - Chrobry Głogów 3:3
Bramki:
Brzeziński (dwie), Tarociński

Faza grupowa: Widzew - Warta Sieradz 4:1
Bramki:
Chądzyński (dwie), Szabela, Tutaj

Ćwierćfinał: Widzew - Feniks Łódź 5:0
Bramki:
Brzeziński (dwie), Chadzyński, Miksa, Kolęda

Półfinał: Widzew - Górnik Zabrze 3:1
Bramki:
Chądzyński, Kolęda, Tarociński

Finał: Widzew - Zagłębie Lubin 1:2
Gol:
Tarociński

Widzew U-11: Michał Kaczorowski, Kacper Tarociński, Dawid Miksa, Szymon Brzeziński, Bartek Chądzyński, Kuba Kolęda, Maciej Sowiński, Daniel Tutaj, Patryk Szabela, Kuba Gieraga. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela