Aktualności

Tunel, młodzież i szalona piętnastka - wokół meczu ze Stalą Głowno

Sprawdźcie, co warto wiedzieć po meczu okręgowego Pucharu Polski pomiędzy Stalą Głowno i Widzewem Łódź.

Piętnastka Smudy

Dzięki strzeleniu czterech goli w Głownie piłkarze Widzewa mają w tym sezonie już 15 bramek zdobytych w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. Na wynik ten składa się bowiem również zwycięstwo 11:0 w poprzedniej fazie rozgrywek. Co ciekawe, dokładnie tyle samo goli łodzianie pod wodzą Franciszka Smudy zdobyli w siedmiu meczach ligowych.

Tydzień napastników

W kadrze Widzewa obecnie znajduje się trzech nominalnych snajperów. Minione dni to pokaz ich umiejętności. W Morągu strzelecką niemoc łodzian w 52. minucie przełamał Daniel Świderski. Trzy dni później w Głownie po dwie bramki strzelili z kolei Daniel Gołębiewski i Michał Miller, ustalając wynik meczu na 4:0. Warto zauważyć, że spotkania z Kaczkanem Huraganem i Stalą były pierwszymi w tym sezonie, w których za dorobek bramkowy Widzewa odpowiadali tylko i wyłącznie napastnicy.

Humer na czysto

Maciej Humerski w tegorocznej edycji okręgowego Pucharu Polski nie puścił jeszcze bramki. Jeśli dodać do tego 37 minut regulaminowego czasu gry w półfinale wojewódzkich rozgrywek Pucharu Polski (przegranego z Wartą w Sieradzu 0:1 po golu z rzutu karnego w 53. minucie) w poprzednim sezonie, łącznie Humer może pochwalić się passą 217 minut bez straty gola. Warto dodać, że w poprzedniej edycji rozgrywek doświadczony bramkarz wystąpił w dwóch spotkaniach i skapitulował tylko raz, wyciągając piłkę z siatki po rzucie karnym.

Młodzi z Łodzi

We wtorek trener Smuda w wyjściowym składzie posłał do boju trzech młodzieżowców. Jednocześnie na boisku znaleźli się Bartłomiej RakowskiMarcin Pigiel i wracający po kontuzji Mateusz Ostaszewski. Po godzinie gry tego ostatniego zastąpił Adam Radwański, a wcześniej, po zmianie stron, na boisko wszedł Kacper Falon. W związku z tym opiekun Widzewa mógł obejrzeć tego dnia w akcji wszystkich uprawnionych do gry w tym meczu młodzieżowców z szerokiej kadry pierwszej drużyny. Miejsca zabrakło jedynie dla Konrada Reszki, który w drugiej rundzie okręgowego Pucharu Polski reprezentował już barwy Widzewa II.

Głowno miastem Widzewa

Choć mecz ze Stalą odbywał się w odległości około 40 kilometrów od Łodzi, czerwono-biało-czerwoni mogli czuć się na obiekcie przy ul. Kopernika 37 jak w domu. Na trybunach panowała atmosfera sportowego święta, a miejscowi kibice regularnie przypominali piłkarzom Widzewa, że to również ich klub.

Droga na szczyt przez… historyczny tunel

Łodzianie mozolnie odbudowują swoją pozycję na piłkarskiej mapie Polski, pamiętając przy tym o historii i tradycji klubu z al. Piłsudskiego 138. Łącznikiem z piękną przeszłością jest obecnie przede wszystkim Franciszek Smuda, ale w Głownie piłkarze Widzewa mieli okazję przez kilka sekund poczuć się jak ich poprzednicy, którzy reprezentowali klub w ekstraklasie i Lidze Mistrzów. Wszystko za sprawą przenośnego tunelu okrywającego przejście między budynkiem klubowym a boiskiem. To ta sama konstrukcja, która służyła temu celowi przez lata na starym stadionie Widzewa. Jej widok wielu kibicom przywołać musiał we wtorek na myśl wiele wspomnień...


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela