Aktualności

Tu się wychowałem: 25-lecie Ligi Mistrzów w Sercu Łodzi

Z okazji 25. rocznicy awansu Widzewa Łódź do Champions League na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 pojawią się na meczu ze Skrą Częstochowa zawodnicy, trenerzy i działacze, którzy mieli udział w tym sukcesie RTS-u. Będzie to też okazja do zachęcenia do kibicowania Widzewowi dzieci, które mają licznie odwiedzić stadion podczas piątkowego spotkania.

Dokładnie 25 września 1996 roku na stadionie Widzewa Łódź po raz pierwszy wybrzmiał hymn piłkarskiej Ligi Mistrzów. Tego wieczora do Łodzi przyjechała jedenastka Atletico Madryt, by walczyć z Widzewem o punkty w grupie 2. Champions League.

Prawie dokładnie 25 lat później, w piątek 24 września 2021 roku, do Serca Łodzi przybędą bohaterowie tamtych dni, by uczcić rocznicę ogromnego sukcesu Widzewa. Na mecz ze Skrą zostali zaproszeni ówcześni trenerzy, zawodnicy, działacze i pracownicy, a na ścianie budynku Klubu zostanie zawieszona tablica upamiętniająca rocznicę gry czerwono-biało-czerwonych w elitarnych rozgrywkach. Tą uroczystość zaplanowano na godzinę 16.30.

Na zaproszonych gości czeka zwiedzanie klubowego muzeum, powitanie kibiców na murawie stadionu przy al. Piłsudskiego 138, a także wręczenie pamiątkowych medali i wspólna kolacja zaraz po meczu ze Skrą. Już dziś możemy zapowiedzieć, że swój udział potwierdziło wielu zawodników mistrzowskiej drużyny z lat 90. Z okazji wydarzenia Klub przygotował wyjątkowy, rocznicowy Program Meczowy poświęcony jubileuszowi oraz okolicznościowy szalik. Obie pamiątki będą mogli nabyć kibice w oficjalnym klubowym sklepie.

Ponadto w Sercu Łodzi ponownie pojawi się jeden z legendarnych piłkarzy Wielkiego Widzewa – Władysław Żmuda. Dwukrotny medalista mistrzostw świata będzie podpisywał swoją biograficzną książkę “A Ty będziesz piłkarzem” razem z jej autorem – Dariuszem Kurowskim. Kibice będą mieli możliwość zakupu książki wraz z autografem słynnego Widzewiaka.

Piątkowe spotkanie będzie doskonałą okazją do wpajania szacunku do historii i pasji kibicowania dla 2000 dzieci, które zawitają tego dnia do Serca Łodzi z inicjatywy fanklubów Widzewa Łódź. Fani czerwono-biało-czerwonych po raz kolejny potwierdzają, że odległość nie ma znaczenia, a stadion wypełnią kibice reprezentujący #PółPolski. Najmłodsi sympatycy RTS-u zasiądą na sektorze gości i na trybunie B, potocznie nazywanej "Niciarką".

Zachęcamy kibiców do kupowania biletów na mecz ze Skrą Częstochowa. Wejściówki na spotkanie można nabyć drogą elektroniczną tutaj [KLIKNIJ] lub bezpośrednio w na stadionie przy al. Piłsudskiego w kasie nr 1. W czwartek będzie ona czynna od 15:00 do 19:00, zaś w piątek - od 12:00 do końca pierwszej połowy meczu.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 28.11.2021 cz. II

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 28.11.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 41
2 Widzew Łódź 38
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 ŁKS Łódź 29
Pełna tabela