Aktualności

Tu się wychowałem - 25-lecie Ligi Mistrzów w Sercu Łodzi

Mecz ze Skrą Częstochowa będzie okazją do uczczenia 25. rocznicy awansu do Champions League, a także wpojenia setkom dzieci, które tego wieczora odwiedzą stadion przy al. Piłsudskiego 138, pasji kibicowania czterokrotnemu mistrzowi Polski.

"Tu się wychowałem i zakochałem się..."

Dokładnie 25 września 1996 roku na stadionie Widzewa Łódź po raz pierwszy wybrzmiał hymn piłkarskiej Ligi Mistrzów. Tego wieczora do Łodzi przyjechała jedenastka Atletico Madryt, by walczyć z Widzewem o punkty w grupie 2. Champions League. Łodzianie mieli za sobą horror w Kopenhadze, czyli słynny dwumecz z Brondby IF, a także wyjazd do Niemiec na pierwsze spotkanie z późniejszym triumfatorem rozgrywek, Borussią Dortmund, ale to właśnie 25 września 18 tysięcy kibiców z całego kraju mogło obejrzeć jak historia drugiego Wielkiego Widzewa pisze się na ich oczach.

"Tobie obiecałem, że nie opuszczę Cię..."

Prawie dokładnie 25 lat później, w piątek 24 września 2021 roku, do Serca Łodzi przybędą bohaterowie tamtych dni, by uczcić rocznicę ogromnego sukcesu Widzewa. Na mecz ze Skrą Częstochowa zostaną zaproszeni ówcześni trenerzy, zawodnicy, działacze i pracownicy, a na ścianie budynku Klubu zostanie zawieszona tablica upamiętniająca rocznicę gry czerwono-biało-czerwonych w elitarnych rozgrywkach.

Na zaproszonych gości czeka zwiedzanie klubowego muzeum, powitanie kibiców na murawie stadionu przy al. Piłsudskiego 138, a także wręczenie pamiątkowych medali i wspólna kolacja zaraz po meczu ze Skrą. Już dziś możemy zapowiedzieć, że swój udział potwierdziło wielu zawodników mistrzowskiej drużyny z lat 90., a także trener Franciszek Smuda. Z okazji wydarzenia Klub przygotuje wyjątkowy, rocznicowy Program Meczowy poświęcony jubileuszowi.

"Chociaż bywa ciężko, to moja wiara trwa..."

Piątkowe spotkanie będzie doskonałą okazją do wpajania szacunku do historii i pasji kibicowania dla ponad 1500 dzieci, które zawitają tego dnia do Serca Łodzi z inicjatywy fanklubów Widzewa Łódź. Fani czerwono-biało-czerwonych po raz kolejny potwierdzają, że odległość nie ma znaczenia, a stadion wypełnią kibice reprezentujący #PółPolski. Najmłodsi sympatycy RTS-u zasiądą na sektorze gości i na trybunie B, potocznie nazywanej "Niciarką".

"Bo całym moim życiem widzewska drużyna!"

Przed meczem ze Skrą Częstochowa na fanów Widzewa czekają też atrakcje w strefie kibice. Trwają starania, by poza możliwością spotkania byłych zawodników, w ciągu komunikacyjnym u stóp trybuny D zaprezentowały się kolejne regiony, z których do Serca Łodzi regularnie przyjeżdżają tłumy kibiców.

Już dziś zachęcamy karnetowiczów do zapisania się na mecz ze Skrą Częstochowa. Zasady zapisów dostępne są tutaj [KLIKNIJ], a bezpośredni odnośnik do formularza znajduje się poniżej.

ZAPISZ SIĘ NA MECZ ZE SKRĄ [KLIKNIJ]


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - ŁKS 24.10.2021 cz. II

Widzew Łódź - ŁKS 24.10.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 33
2 Miedź Legnica 28
3 Korona Kielce 26
4 GKS Tychy 23
5 Arka Gdynia 23
6 Sandecja Nowy Sącz 22
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 22
Pełna tabela