Aktualności

Trzy widzewskie wnioski do budżetu obywatelskiego 2018/2019

Wczoraj (26 marca) minął termin zgłaszania propozycji projektów do budżetu obywatelskiego 2018/2019. Po sukcesie w poprzednich głosowaniach Klub przedłożył do akceptacji miejskich instytucji kolejne trzy wnioski.

Przypomnijmy - w poprzednich edycjach łódzkiego budżetu obywatelskiego, dzięki mobilizacji całego widzewskiego środowiska, w głosowaniach zwyciężył projekt budowy pomnika Ludwika Sobolewskiego (ze względu proceduralno-prawnych zmieniony później na pomnik Twórców Wielkiego Widzewa) oraz budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sępiej.

W tym roku Klub postanowił iść za ciosem i zgłosił do budżetu obywatelskiego kolejne trzy projekty (autorami propozycji są Tomasz Sadłecki - dyrektor projektów klubowych i IT oraz Rafał Markwant - członek OSK Tylko Widzew i radny Rady Miejskiej w Łodzi). Są to:

  • "Sport przez cały rok" - budowa hali pneumatycznej (tzw. balonu) nad boiskiem przy ul. Sępiej, która umożliwi korzystanie z niego przez cały rok - wartość projektu to 1,05 mln zł,
  • "Witaj w Sercu Łodzi" - budowa tzw. witacza wyposażonego w ekran LED przy Stadionie Widzewa, promującego odbywające się tam imprezy i zachęcającego do jego odwiedzenia - wartość projektu to 450 tys. zł,
  • "Od dzieciaka do Widzewiaka!" - utworzenie wzorem strefy wypoczynku w parku na Zdrowiu nowoczesnej strefy rekreacji i wypoczynku w parku Baden-Powella w Łodzi (m.in. zjeżdżalnie, trampoliny, ścianka wspinaczkowa, piłkarskie urządzenia treningowe) - wartość projektu to 1,91 mln zł.

Wszystkie złożone wnioski będą teraz analizowane i rozpatrywane przez odpowiednie miejskie instytucje. Do 31 sierpnia 2018 r. ogłoszona zostanie lista zadań zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do głosowania w tegorocznym budżecie obywatelskim. Odbędzie się ono od 15 września do 7 października.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela