Aktualności

Trwa projekt "Od najmłodszych lat Razem Trenujmy Sport"

Fan Club Widzewa z Tomaszowa Mazowieckiego kontynuuje swoją akcję skierowaną do dzieci z lokalnych podstawówek. Projekt trwa pomimo problemów związanych z pandemią koronawirusa.

Przypomnijmy, że projekt "Od najmłodszych lat Razem Trenujemy Sport" był zwycięską inicjatywą w Tomaszowskim Budżecie Obywatelskim, zgłoszoną przez przedstawicieli lokalnego FC kibiców Widzewa. Akcja zakłada serię wizyt przedstawicieli łódzkiego klubu w tomaszowskich szkołach podstawowych, w trakcie których dzieci od I do VIII klasy mają okazję poznać historię łódzkiego klubu, specyfikę zawodu piłkarza oraz zasady związane z prowadzeniem zdrowego trybu życia.

Inicjatywa, nad którą patronat objęło Stowarzyszenie "Fanatycy Widzewa”, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a łączna liczba uczniów, którzy mieli okazję spotkać się z zawodnikami pierwszej drużyny klubu z al. Piłsudskiego sięgnęła 1600 osób. Niestety, z powodu rozwoju pandemii koronawirusa, akcja nie odbyła się w 8 szkołach. Nie oznacza to jednak, że działania kibiców zostały zawieszone.

Spotkania, które miały odbyć się w bieżącym roku szkolnym, zostały przeniesione na kolejny, a na uczniów ze szkół podstawowych, w których nie doszło do wizyt zawodników, czeka niespodzianka w piątek 26 czerwca, w dniu zakończenia nauki. Wszyscy uczniowie otrzymają gadżety w postaci koszulki z logo akcji "Od najmłodszych lat Razem Trenujmy Sport”. Nie zapomniano również o uczniach klas VIII, którzy kończą edukację w swoich macierzystych szkołach podstawowych. Każdy z nich będzie mógł wziąć udział w spotkaniu z piłkarzami w swojej dotychczasowej podstawówce, a w dniu zakończenia roku pakiet z gadżetami zostanie specjalnie dla nich uzupełniony o kubek i plan lekcji. Reszta uczniów z młodszych klas otrzyma wspomniane gadżety przy okazji wizyt przedstawicieli Widzewa.

Więcej na temat akcji Fan Clubu Tomaszów Mazowiecki można posłuchać na falach radia Widzew.FM we wtorkowej (23.06.2020 r.) audycji "Widzewski Poranek”, której gościem był Jarosław Batorski, organizator projektu. Materiał jest dostępny w zakładce archiwum w aplikacji mobilnej klubu.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela