Aktualności

Trwa budowa Muzeum Widzewa. Więcej w Widzew.FM!

Trwa budowa Muzeum Widzewa, które wymaga dużych nakładów finansowych. Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź planuje szereg akcji, mających na celu zdobycie niezbędnych środków pieniężnych

O rozpoczęciu budowy informowaliśmy we wrześniu, kiedy do pomieszczenia na stadionie od strony al. Piłsudskiego weszła ekipa remontowa i rozpoczęła prace rozbiórkowe po poprzednim najemcy. Niedługo potem kibice mogli przeczytać o planach aranżacji widzewskiej skarbnicy tradycji oraz planowanym terminie otwarcia, które najprawdopodobniej odbędzie się na przełomie listopada i grudnia.

Odpowiedzialność za utworzenie instytucji dbającej o historię klubu ze 110-letnią historią, wzięło na siebie stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, które wyłożyło na potrzeby muzeum 250 tysięcy złotych. To jednak niewystarczająca kwota, a władze właściciela klubu szukają różnych źródeł finansowania, by zdobyć drugą część puli, która pokryje koszt ekspozycji. - Planujemy rozpocząć dialog z partnerami klubu, czyli przedsiębiorcami wynajmującymi loże na stadionie. Przy okazji najbliższego meczu domowego w "Sercu Łodzi" będzie można zapoznać się z ofertą pakietów sponsorskich, skierowanych dla przyszłych patronów muzeum. Wszyscy członkowie Stowarzyszenia RTS prowadzący swoje działalności również deklarują wsparcie muzeum w przyszłości. Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy i przedsiębiorstwa zainteresowane mecenatem nad muzeum - mówił Piotr Pietrasik, prezes SRTS na antenie Widzew.FM.

Ekspozycja będzie przedstawiać cztery etapy historii klubu, a całe muzeum ma być skonstruowane tak, by łatwo wymieniać eksponaty. Wszystkie po to, by maksymalnie wykorzystać niewielką kubaturę pomieszczenia i sprawić, że będzie jak najbardziej funkcjonalne. Równocześnie, wpisanie Muzeum Widzewa do państwowego rejestru sprawia, że nad zbiorami klubowych pamiątek zostanie roztoczona szczególna ochrona. Włączenie się w proces dbania o wyjątkowe świadectwa sukcesów i historii Widzewa może być gratką dla potencjalnych sponsorów, którzy będą mogli zyskać atrakcyjną przestrzeń dla prezentacji loga swoich firm. - Mamy w planach szereg działań, takich jak licytacja limitowanej edycji książek "Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne” wydanych w twardej oprawie, sprzedaż retrokoszulek-cegiełek, a także dedykowaną zbiórkę na konto SRTS. Poza pracą wykonaną przy widocznej ekspozycji, trwają również działania na rzecz tego, czego z zewnątrz nie widać, czyli katalogowania i zabezpieczania widzewskich pamiątek - mówił Tomasz Gawroński, dyrektor Muzeum Widzewa.

Warto dodać, że klubowe Muzeum ma w przyszłości wyjść poza ciasne ramy pomieszczenia na stadionie, ale też kreować przestrzeń wokół niego. Wśród pomysłów, które pojawiły się w trakcie prac, jest uhonorowanie ważnych postaci w historii klubu poprzez nazwanie ich imieniem poszczególnych sektorów oraz odpowiednio obrandowanie ich zaplecza. By jednak spełnić te marzenia potrzeba wsparcia finansowego, a ewentualnych chętnych do współpracy zachęcamy do kontaktu przez adres mailowy: muzeum@widzew.com.

Powtórki  "Widzewskiego Poranka", poświęconego między innymi budowie Muzeum Widzewa, można usłyszeć można jeszcze dzisiaj o godz. 13:00, 16:00 i 20:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA ŁÓDŹ - 24.10.2020 - CZ. II

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA ŁÓDŹ - 24.10.2020 - CZ. II

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela