Aktualności

Trwa akcja "Widzew dla dzieciaków"

Od meczu z Gryfem Wejherowo kibice wspólnie z klubem prowadzą akcję zbierania darów dla podopiecznych domów dziecka, domów samotnej matki i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Inicjatorami zbiórki są kibice zrzeszeni w ramach "Wiary spod Zegara" i widzewskich fanklubów, w tym przede wszystkim FC Koluszki, FC Tomaszów Mazowiecki i FC Skierniewice.

Akcja była kontynuowana w trakcie meczu z Bytovią Bytów w niedzielę 24 listopada. Wolontariusze przy bramach wejściowych na stadion zbierali od widzewiaków dary, takie jak żywność o długich terminach ważności, chemia gospodarcza, w tym środki czystości, a także zabawki i słodycze. W zbiórkę zaangażowały się również szkoły.  Aktywnie działa m.in. Szkoła Podstawowa nr 79 z ulicy Pomorskiej w Łodzi, której uczniowie zbierali dary przez cały miniony tydzień.

Oprócz darów, przed i w trakcie meczu z Bytovią do specjalnych puszek zbierano również środki finansowe przeznaczone na pomoc dla podopiecznych domów dziecka, domów samotnej matki i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Do końca listopada dary zostawiać można jeszcze w Restauracji "W Sercu Łodzi", która wspiera całe przedsięwzięcie. Organizatorzy akcji mają specjalną prośbę do kibiców, którzy zamierzają wesprzeć zbiórkę. Chodzi o pozostawienie w miejscu zbiórki najdrobniejszych nawet słodyczy, które stanowić mogą prezenty dla najmłodszych.

Zbiórka "Widzew dla dzieciaków" to kontynuacja rozpoczętej przez fanów rok wcześniej akcji. Wówczas pomoc dotarła do prawie 500 dzieci z ponad 20 placówek społeczno-wychowawczych. W imieniu klubu, kibiców i przede wszystkim osób najbardziej potrzebujących serdecznie dziękujemy za przekazane już dary i okazaną pomoc! Wierzymy, że widzewskie serca sprawią, że w tym roku jeszcze większa grupa potrzebujących otrzyma wsparcie świąteczne i przeżyje ten czas w lepszych niż na co dzień warunkach.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela