Aktualności

Trudna wyprawa do Rzeszowa - zapowiedź meczu z Resovią

Dziś o 15:00 Widzew zagra w Rzeszowie z tamtejszą Resovią, która zajmuje obecnie w tabeli II ligi ósme miejsce. Jesienią łodzianie wygrali z zespołem Szymona Grabowskiego 2:1.

W rundzie jesiennej Resovia przyjechała do Łodzi jako przedostatni zespół II ligi, ale mimo to postawiła widzewiakom trudne warunki. Zespół Radosława Mroczkowskiego wygrał to spotkanie 2:1 po golach Dario Kristo i Mateusza Michalskiego. Bramkę dla Resovii zdobył dobrze znany łódzkim kibicom Sebastian Zalepa.

Jesienią do meczu z Resovią Widzew przystępował po niespodziewanej stracie punktów w Rybniku, gdzie zremisował z tamtejszym ROW-em 1964 2:2. Tak samo jest teraz - przed tygodniem łodzianie podzielili się punktami z zespołem z Rybnika (1:1), a ponieważ swój mecz wygrał Radomiak, to on zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli II ligi.

Szkoleniowiec Widzewa Radosław Mroczkowski na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami podkreślał jednak, że do końcowych rozstrzygnięć jeszcze daleko. - Musimy patrzeć na całość rozgrywek. Przed nami jeszcze dwanaście spotkań i trzeba w nich zdobywać punkty. Te zdobyte u nas i na wyjeździe będą smakować tak samo, bylebyśmy mogli je dodawać, a nie odejmować - mówił.

Dla Resovii jesienny mecz w Łodzi, choć przegrany, był pewnego rodzaju przełomem. Od tego momentu drużyna Szymona Grabowskiego zaczęła regularnie punktować. Obecnie zajmuje w tabeli ósme miejsce z 32. punktami na koncie i wydaje się, że nie powinna mieć problemów z utrzymaniem się w II lidze. Należy też pamiętać, że Resovia doskonale prezentuje się na własnym stadionie - przegrała tam tylko raz, 1. kolejce ze Zniczem Pruszków 1:3. Od tego czasu punkty w Rzeszowie tracili wszyscy kolejni rywale, łącznie z Elaną Toruń czy GKS-em Bełchatów. W poprzedniej serii spotkań Resovia wygrała 1:0 właśnie z Elaną w Toruniu. Najwięcej goli dla zespołu z Rzeszowa zdobyli w tym sezonie Bartłomiej Buczek (7) oraz Kamil Antonik (5).

Sobotni mecz poprowadzi 46-letni Mirosław Górecki. Na liniach asystować mu będą Jarosław Mikołajewski i Zbigniew Szymanek, a sędzią technicznym będzie Bogdan Drobot.

Początek meczu o godz. 15:00. Transmisję przeprowadzi oczywiście WidzewTV. Dostęp uzyskać będzie można tutaj -> https://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela