Aktualności

Treningi, nabory, webinary czyli w Akademii Widzewa praca wre

Akademia Widzewa wykorzystuje do maksimum czas pozostały do formalnego zakończenia sezonu związanego w piłce młodzieżowej nierozerwalnie z końcem roku szkolnego.

W poniedziałek kolejny mikrocykl treningowy rozpoczęły wszystkie zespoły Akademii Widzewa. Na szczęście, dzięki kolejnym zmianom administracyjnym, pracować mogą już w poszerzonym gronie, co usprawnia nie tylko sam proces treningowy, ale też skomplikowaną logistykę pomieszczenia wszystkich zainteresowanych na boiskach ośrodka treningowego w parku 3 Maja.

Co ważne, Akademia Widzewa pracuje obecnie nie tylko nad realizacją bieżących planów treningów, ale przygotowuje się też z pełnym zaangażowaniem na przyszłość. W związku z tym w miniony weekend odbyły się kolejne tury naborów do widzewskich drużyn oraz do pierwszych klas liceum współpracującej z klubem Szkoły Mistrzów Kokoro. Rekrutacje cieszyły się dużym zainteresowaniem.

- W I etapie naborów do rocznika 2009, czyli widzewskiego zespołu U12 w sezonie 20/21, wzięło udział 85 zawodników. W najbliższym czasie będzie organizowany II etap, który odbędzie się już w nowym reżimie sanitarnym. Grupy treningowe będą większe, co pozwoli na ewaluację kolejnych elementów w grze młodych piłkarzy - wyjaśnia ścieżkę wyboru piłkarzy Maciej Szymański, dyrektor Akademii.

- W dniu otwartym Szkoły Kokoro uczestniczyło 45 zawodników z całej Polski, którzy zostali podzieleni na 2 grupy i pracowali równocześnie na 2 boiskach. Trening był nagrywany, co pozwali na ponowną weryfikację zawodników. Po treningu, na stadionie Widzewa odbyły się spotkania organizacyjne z rodzicami, podczas których przedstawiony został sposób pracy w szkole, w ramach programu nauczania przygotowanego przy współpracy z Akademią - zdradza Szymański.

Obecny tydzień to, oprócz treningów, również szkolenia teoretyczne. Na najbliższe dni zaplanowano cykle trzech spotkań on-line. We wtorek przewidziano szkolenie wewnętrzne, w czwartek przyjdzie pora na wirtualne warsztaty dla klubów partnerskich Akademii, a zanim do nich dojdzie, w środę 27 maja, za pośrednictwem WidzewTV zapraszamy na otwarty webinar, dla wszystkich zainteresowanych specyfiką pracy z widzewską młodzieżą. O 19:10 rozpocznie się dostępne dla wszystkich szkolenie w ramach cyklu spotkań trenerskich #NaWidzewie. Jego temat to: budowanie klubu, który ma znaczenie - tworzenie klubowej kultury.

- Będzie on dotyczył tego, jakie narzędzia mogą stosować kluby oraz trenerzy, by budować elementy rozpoznawalne w swojej pracy. Dotyczy to zarówno kwestii pozaboiskowych jak i boiskowych. Poruszane zagadnienia będą dotyczyć stylu gry, charakterystyki zawodnika, sposobu organizacji jednostki treningowej i prowadzenia rywalizacji sportowej, a także wychowania zawodnika w grze oraz procesie treningowym, czyli tworzenia odpowiedniego środowiska do rozwoju zawodnika - opowiada Szymański.

Webinar transmitowany będzie na żywo za pośrednictwem WidzewTV, na kanale klubowej telewizji w serwisie YouTube oraz na klubowym Facebooku. W jego trakcie zadawać będzie można pytania, na które odpowiadać będzie gospodarz wirtualnego spotkania.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

6 GKS Tychy 14
7 Miedź Legnica 13
8 Puszcza Niepołomice 11
9 Widzew Łódź 11
10 Radomiak Radom 10
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
Pełna tabela