Aktualności

Trenerzy po meczu Widzew - ROW 1964 Rybnik

Zakończone remisem 1:1 spotkanie Widzew - ROW Rybnik podczas konferencji prasowej skomentowali trenerzy obu zespołów.

Jacek Trzeciak (ROW)

Bardzo mocno przykładaliśmy się do tego, jak Widzew wyglądał w dotychczasowych meczach i w sparingach. Sprostaliśmy temu zadaniu, długimi momentami potrafiliśmy utrzymać się przy piłce i dobrze się zachować. W końcówce było już nerwowo, ale potrafiliśmy wytrzymać. Gdybyśmy grali z innymi zespołem, to byłoby szkoda, ale graliśmy z Widzewem, więc cieszymy się z remisu.

Nasz plan był prosty. Chcieliśmy wyjść wysoko - Widzew pewnie spodziewał się, że się cofniemy, więc my chcieliśmy zaskoczyć rywali i pierwsze 15-20 minut grać bardzo mocno i wybijać ich z rytmu, by nie mogli swobodnie rozgrywać piłki.

Radosław Mroczkowski (Widzew)

Komentarz może być jeden - na własne życzenie straciliśmy punkty. Różne mecze tu widuję, ale tak szybko straconej bramki trzeba by było długo szukać w archiwum. Później chcieliśmy szybko wyrównać i w naszą grę wkradły się nerwy oraz niedokładność. Mój zespół na treningach prezentuje się zupełnie inaczej, w meczach dochodzi jeszcze presja.

Nie było dziś dużo sytuacji, ale trzeba je było wykorzystać. Nie udało się to i w kolejnych minutach pojawiała się nerwówka. Mieliśmy dwóch wysokich napastników, ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać i dograć im odpowiednich piłek. Obraz gry nie był dobry, było za dużo strat i na pewno nie można za dużo dobrego o naszym występie powiedzieć.

Nie mieliśmy dziś Tomka Wełny i Marcela Pięczka, który był chory. Mieliśmy z tyłu trójkę doświadczonych zawodników, ale przydarzył im się „wielbłąd”. Nie wiemy, jak wyglądałaby od początku gra z Marcinem Pieńkowskim i Mateuszem Michalskim. Na pewno obaj zagrali dobre 45 minut. Kadra jest szeroka, rywalizacja trwa i grać będą ci, którzy będą dobrze się prezentować.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

U20: Polska - Japonia 21.03.2019

U20: Polska - Japonia 21.03.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 44
2 Radomiak Radom 44
3 GKS Bełchatów 40
4 Elana Toruń 39
5 Olimpia Grudziądz 37
6 Stal Stalowa Wola 37
7 Górnik Łęczna 37
Pełna tabela