Aktualności

Trener Widzewa napisał poradnik

Tomasz Ścibiorek prowadzi rocznik 2002 w Akademii Widzewa. Wraz z trzema osobami napisał poradnik dla młodych piłkarzy. Zbiera pieniądze, by go wydać.

Trener Ścibiorek jest wychowankiem Widzewa. - Spędziłem w klubie czas od trampkarza do zespołu rezerw. Były to czasy świetności pierwszej drużyny, kiedy grała w Lidze Mistrzów. Z naszego rocznika 1981 kilku zawodników zadebiutowało w ekstraklasie w Widzewie lub w innych klubach - wspomina. - Teraz jako trener prowadzę młode pokolenie widzewskiego narybku.

Z pomocą grupy trzech osób - psychologa sportowego, dietetyka i trenera rozwoju mentalnego Ścibiorek stworzył poradnik dla zawodników i ich rodziców. - Wierzę, że treść przyniesie duży pożytek dla młodych piłkarzy na drodze rozwoju pasji. Dużą zaletą tego poradnika jest fakt, że napisali go praktycy treningu. A porady w nim zawarte są konfrontowane z rzeczywistością szkolenia - zapewnia Ścibiorek.

Poradnik składa się z czterech części: Etyka sportu, Zdrowe odżywianie zawodników, Psychologia sportu i Piłkarskie zdolności regeneracji.

Aby poradnik został wydany, potrzebna jest pomoc finansowa. Szczegóły.

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela