Aktualności

Tomaszów Mazowiecki chce włączyć się w obchody 40-lecia

Kibice Widzewa Łódź z Tomaszowa Mazowieckiego wystąpili z inicjatywą dotyczącą nazwania dwóch rond w mieście imionami legendarnych piłkarzy Widzewa: Włodzimierza Smolarka oraz Józefa Młynarczyka.

Tomaszów Mazowiecki, w którym mieszka bardzo liczna rzesza kibiców czerwono-biało-czerwonych, chce w wyjątkowy sposób uczcić 40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski zdobytego przez Widzew Łódź.

W Tomaszowie funkcjonują dwa ronda, które nie mają nazwy, ale już wkrótce może to ulec zmianie. W dniach od 4 do 30 maja - na wniosek prezydenta Tomaszowa Marcina Witko - odbyły się konsultacje społeczne w sprawie nadania nazw rondom zlokalizowanym u zbiegu ulic Zielonej i Legionów oraz u zbiegu ulic Bohaterów 14. Brygady, prof. Tadeusza Seweryna i Tadeusza Kawki. Widzewska społeczność zgłosiła dla pierwszego z wymienionych rond propozycję uhonorowania imieniem Włodzimierza Smolarka, a drugiego imieniem Józefa Młynarczyka - legendarnych piłkarzy Widzewa Łódź.

Liczba głosów dla powyższych propozycji zdeklasowała pozostałe inicjatywy. 794 głosy tomaszowian wsparły upamiętnienie Włodzimierza Smolarka, a 805 - uhonorowanie Józefa Młynarczyka.

Inicjatorzy zwrócili się również do prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego o zwołanie na 14 czerwca br. - czyli dokładnie w 40. rocznicę zdobycia pierwszego mistrzostwa Polski przez Widzew Łódź - sesji nadzwyczajnej, podczas której zostaną przedstawione projekty odpowiednich uchwał.

- Wpisanie na trwałe nazwisk tych legend naszej drużyny w tkankę miejską Tomaszowa Mazowieckiego byłoby naprawdę jednym z najdonioślejszych akcentów obchodów jubileuszu 40-lecia mistrzostwa, które pozostałyby w tym widzewskim mieście już na zawsze, przypominając wielkie chwile chwały łódzkiego Widzewa i jego bohaterów - podkreślają pomysłodawcy.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela