Aktualności

Tomasz Stamirowski: Filarem Widzewa musi być ambicja

W czwartek 17 czerwca z dziennikarzami spotkał się Tomasz Stamirowski - nowy większościowy udziałowiec spółki Widzew Łódź SA.

16 czerwca 2021 r. została podpisana umowa inwestycyjna między Stowarzyszeniem RTS a inwestorem Tomaszem Stamirowskim. W wyniku wykonania postanowień umowy, Tomasz Stamirowski zostanie większościowym udziałowcem spółki Widzew Łódź SA poprzez podwyższenie jej kapitału. Podpisanie dokumentów było konsekwencją wykonania uchwały o upoważnieniu Zarządu Stowarzyszenia do zawarcia umowy inwestycyjnej z Tomaszem Stamirowskim przyjętej przez Stowarzyszenie 13 czerwca 2021 r.

W czwartek 17 czerwca nowy udziałowiec większościowy Widzew Łódź SA spotkał się z dziennikarzami. - Kibicem Widzewa jestem od ponad 40 lat i to jest geneza tego, że jestem tu teraz w takiej roli. Uwielbiam Serce Łodzi, mam karnet na mecze Widzewa, wynajmuję lożę na stadionie, jestem sponsorem Akademii - mówił na wstępie Tomasz Stamirowski.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że obecny Widzew odbiega od tego, czego byśmy chcieli, a cały proces reaktywacji jest trudny. Stowarzyszenie też doszło do takiej konkluzji, że pewna formuła się wyczerpała, a zakończony właśnie sezon utwierdził potrzebę zmian - dodał.

- Znam swoje ograniczenia. Z mojej strony gwarantuję 2 mln zł rocznie kapitału w ciągu najbliższych pięciu lat, czyli jest to inwestycja długoterminowa. Chcę w tym klubie być, chcę doczekać Widzewa w ekstraklasie, a później mistrzostwa. Filarem takiego klubu, jak Widzew, musi być ambicja, ale jestem realistą i wiem, gdzie teraz jesteśmy. Na końcu tej drogi - bez względu na to, czy będę tu ja czy inni - musi być jednak walka o najwyższe cele - kontynuował.

Za jeden z priorytetów na najbliższy czas Tomasz Stamirowski uznaje przebudowę stylu gry zespołu. - W ostatnim czasie trudno oglądało się niektóre mecze. W wielu spotkaniach brakowało mi takiego pójścia na całość, a skuteczność w minionym sezonie była katastrofalna. Chciałbym, żeby Widzew grał szybko, ale i z pasją, walką do samego końca. Mecz można przegrać, ale chcemy wszyscy widzieć, że piłkarze zasuwali na boisku - mówił.

W ciągu najbliższych pięciu lat Tomasz Stamirowski zainwestuje w Widzew 10 mln zł w formie podwyższenia kapitału oraz zabezpiecza dodatkowo 5 mln zł w formie gwarancji sponsorskich. - Umiem liczyć pieniądze i będę to robił. Będę wydawać w klubie również swoje pieniądze, więc każdą złotówkę obejrzę dwa razy. Widzew na pewno nie będzie dla nikogo dojną krową - podkreślił.

Pytania dziennikarzy dotyczyły m.in. zmian w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny Widzewa Łódź oraz zarządzie spółki. Cały zapis konferencji obejrzeć można tutaj:


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela