BLK: Udany rewanż widzewianek - relacja meczu z CCC Polkowice

Udanie rozpoczęły rundę rewanżową koszykarki Cosinus Widzewa Łódź. Łodzianki pokonały CCC Polkowice 74:71.

Widzewianki do sobotniego starcia podeszły bardzo zmotywowane. Przede wszystkim za sprawą wysokiej porażki w Polkowicach na inaugurację rozgrywek (55:75) oraz ostatniego przegranego meczu z Basketem Gdynia (45:74). Szczególnie środowy mecz mógł rozczarować zarówno zawodniczki, jak i kibiców, z racji tego, że zespół z Gdyni to bezpośredni rywal czerwono-biało-czerwonych.

Sobotni mecz od początku wróżył wyrównany przebieg. W pierwszej kwarcie maksymalna różnica punktowa wynosiła pięć „oczek”  i miało to miejsce przy stanie 7:2 dla przyjezdnych. Łodzianki szybko jednak odrobiły straty i grały jak równym z równym z faworyzowanym CCC. Bardzo dobrze w mecz weszły Angela Beadle oraz Mariona Ortiz, które zdobyły w pierwszych dziesięciu minutach po sześć punktów.

W kolejnej kwarcie nadal oba zespoły grały bardzo wyrównaną koszykówkę. Tym razem wyróżniały się inne dwie koszykarki, a mianowicie Aleksandra Pawlak i Marija Rezan. Pierwsza zapisała na swoim koncie dziesięć punktów, druga zaś osiem. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 34:36 i zapowiadały się duże emocje w kolejnych odsłonach.

Trzecia kwarta, jak się potem okazało, była kluczowa w tym meczu. Widzewianki w końcu zdominowały rywalki i wygrały tę część gry 27:19. Kolejne dziesięć punktów zdobyła "Chuda", która sobotni mecz może zaliczyć do jednych z lepszych w tym sezonie.

Polkowiczanki mimo usilnych starań nie potrafiły już w końcówce  przechylić szali na swoją stronę, chociaż były bardzo blisko. Na dwadzieścia siedem sekund przed końcem prowadziły już 71:70. Łodzianki wyszły na prowadzenie po kilkunastu sekundach. Nie pomyliła się w rzutach osobistych Julia Drop. W kolejnej akcji polkowiczanki straciły piłkę i po chwili faulowały Pawlak w akcji rzutowej. Reprezentantka Polski dopisała kolejne dwa punkty na swoim koncie i widzewianki mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 74:71.

Sobotnie zwycięstwo pozwoliło awansować podopiecznym Dariusza Raczyńskiego na dziesiątą pozycję w tabeli.

Cosinus Widzew Łódź - CCC Polkowice 74:71 (16:18, 18:18, 27:19, 13:16)

Widzew: Pawlak 29, Drop 15, Beadle 10, Bujniak 7, Pisera 7, Rogers 4, Gertchen 2, Zapart

CCC: R.Musina 21, Rezan 12, Stankiewicz 11, W.Musina 8, Ortiz 8, Leciejewska 6, Urbaniak 5, Gala, Idziorek