Aktualności

Szukamy kibica(ów), któremu może pomóc Poland Business Run

W zeszłorocznej edycji charytatywnego biegu PBR udało się pomóc naszemu kibicowi Waldkowi Milczarkowi, który już jeździ nowym wózkiem. Fundacja szuka kolejnych beneficjentów.

Poland Business Run to ogólnopolska akcja charytatywna dla osób z niepełnosprawnością ruchową i po amputacji. Finałem jest bieg sztafetowy, który odbywa się na początku września. Wpłaty z opłat startowych przeznaczane są na potrzeby beneficjentów. Dzięki temu dostają profesjonalne protezy, wysokiej jakości wózki inwalidzkie czy niezbędną rehabilitację - zarówno psychiczną, jak i fizyczną.

Widzew od dwóch lat współpracuje z PBR. W 2017 roku klub i fundacja wspólnie zachęcały do udziału w charytatywnym biegu sztafetowym. W ramach współpracy piłkarze Widzewa wyszli na przedmeczową prezentację w koszulkach Łódź Business Run. Na starcie pojawiła się też widzewska sztafeta. W ubiegłym roku współpraca jeszcze bardziej się zacieśniła. Dzięki temu udało się znaleźć widzewskiego beneficjenta - Waldka Milczarka. Dla kibica Widzewa pobiegły sztafety w… Poznaniu. I już w październiku Waldek dostał nowy wymarzony wózek. Na meczach zwykle siedzi przy murawie na łuku przy zbiegu trybun A i D.

Także w tym roku fundacja poszukuje niepełnosprawnych osób, którym będzie mogła pomóc w lepszym życiu. Właśnie rozpoczął się nabór wniosków dla beneficjentów 6. edycji charytatywnej sztafety biznesowej Łódź Business Run. Do końca kwietnia do fundacji mogą zgłaszać się ci, którzy potrzebują dofinansowania do zakupu protez kończyn, sprzętu medycznego lub rehabilitacji. Może wiecie o kibicach Widzewa, którzy potrzebują takiego wsparcia?

W ubiegłym roku w Łodzi wystartowało rekordowa liczba prawie 500 sztafet (niespełna 2500 biegaczy), którzy zebrali rekordową sumę pieniędzy - ponad 187 tys. zł. Na dodatek najszybszą sztafetą okazała się ekipa Razem Trenujemy Sport.

Fundacja PBR skupia się na pomocy osobom z dysfunkcjami narządów ruchu i po amputacjach. A tych, wbrew pozorom, jest w Polsce niemało, co potwierdzają dostępne dane. Według NFZ-u, w samym 2017 r. wykonano w naszym kraju prawie 9,5 tys. amputacji.

- Wady wrodzone, choroby nowotworowe i układów wewnętrznych, wypadki oraz urazy to najczęstsze powody różnorakich uszkodzeń kończyn oraz amputacji. Nasza fundacja kompleksowo pomaga właśnie tej grupie - osobom borykającym się z niepełnosprawnością ruchową, które dodatkowo stają przed koniecznością zebrania od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych na rehabilitację i protezy - tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

By zebrać pieniądze niezbędne do pomocy swoim podopiecznym, fundacja organizuje we wrześniu charytatywną sztafetę biznesową Poland Business Run. Od początku istnienia projektu wsparcie dostały 434 osoby z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski. 8 września 2019 r. w dziewięciu miastach naszego kraju, m.in. w Łodzi po raz kolejny wystartują pracownicy firm i korporacji, by pomóc lokalnym beneficjentom.

Forma wsparcia jest indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Wnioskodawcy mogą liczyć na pomoc finansową do 50 tys. zł, którą będą mogli przeznaczyć na zakup protez, sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc psychologiczną czy konsultacje medyczne. Fundacja dofinansowuje też specjalne tygodniowe turnusy rehabilitacyjne w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie, ośrodku specjalizującym się w kompleksowej pomocy osobom po amputacji.

Samo zgłoszenie do udziału w projekcie jest proste i nie wymaga skomplikowanych formalności. - Aby zostać beneficjentem Poland Business Run wystarczy wysłać pocztą tradycyjną na nasz krakowski adres komplet dokumentów wraz z załącznikami, które są dostępne na stronie www.polandbusinessrun.pl w zakładce Dla Beneficjentów. Czekamy na nie do końca kwietnia. Wszystkie dokumenty rozpatrzy komisja oceny wniosków powołana przez zarząd, w pierwszej kolejności kierując pomoc do osób najbardziej potrzebujących - tłumaczy Klaudia Kaniewska z Działu Wsparcia Fundacji.

Szansę na pomoc finansową mają również osoby niepełnoletnie - wówczas wniosek powinni złożyć rodzice lub opiekun prawny. Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia dyżurujący pod numerem tel. 504 485 979 od poniedziałku do piątku w godzinach 9-14.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela