Aktualności

Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny

Marcin Kaczmarek w nowym sezonie liczyć będzie mógł na wsparcie trzech trenerów. Przedstawiamy nowy sztab szkoleniowy Widzewa.

Asystentem pierwszego szkoleniowca Widzewa będzie Tomasz Włodarek, z którym Marcin Kaczmarek współpracował w poprzednim sezonie w Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Włodarek jest trenerem analitykiem, który od kilku lat pracuje z młodzieżowymi reprezentacjami Polski w różnych kategoriach wiekowych (ostatnio z kadrą U19 prowadzoną przez Dariusza Gęsiora, w której znalazł się Marcel Pięczek).

- Cieszę się, że Tomek zgodził się dołączyć do mnie w Widzewie. Poznałem go w Bruk-Bet Termalice, gdzie pracował zanim dołączyłem do klubu. Bardzo szybko złapaliśmy dobry kontakt i był dla mnie bardzo dużym wsparciem. W sztabie Widzewa będzie pełnić funkcję drugiego trenera i analityka - wyjaśnia Kaczmarek.

Bramkarzy trenować będzie z kolei Mariusz Jabłoński. W ostatnich latach Jabłoński pracował w UKS-ie SMS-ie Łódź, gdzie miał swój udział w rozwoju talentów Patryka Wolańskiego, Michała Kołby czy Krzysztofa Barana. W karierze zawodniczej reprezentował barwy między innymi RKS-u Radomsko.

- Mariusz ma świetne podejście do zawodników. Do swoich obowiązków podchodzi z wielkim entuzjazmem, czym zaraża innych. Poza tym to nie tylko doświadczony trener, ale też były zawodnik. Ma to duże znaczenie w pracy z piłkarzami, zwłaszcza na tak newralgicznej pozycji jak bramkarz - podkreśla szkoleniowiec Widzewa.

Za przygotowanie motoryczne pierwszej drużyny odpowiadać będzie Kamil Migdał, który do Widzewa dołączył w zeszłym sezonie. W minionych rozgrywkach dbał o odpowiedni rozwój i formę fizyczną starszych roczników Akademii Widzewa. Był też współautorem "Programu Talent", który w styczniu 2019 objął najbardziej utalentowaną młodzież w klubie. Pełnił również funkcję drugiego trenera drużyny rezerw Widzewa.

- Kamil odpowiada za przygotowanie fizyczne i analizę danych z systemu CATAPULT. We współczesnym futbolu cały ten obszar jest coraz ważniejszy i wymaga kompleksowego podejścia. Kamil nam to gwarantuje - przyznaje Kaczmarek.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Warta Sieradz - Widzew Łódź 20.07.2019

Warta Sieradz - Widzew Łódź 20.07.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela