Aktualności

450 paczek od szkół COSINUS wsparło Wiarę dla Dzieciaków

Bezpłatne Licea i Szkoły Policealne COSINUS przekazały 450 paczek w ramach zbiórki darów dla dzieci z łódzkich domów dziecka i domów samotnej matki.

Do przekazania paczek doszło w czwartek 10 grudnia na terenie siedziby Sieci Szkół COSINUS przy ulicy Wólczanskiej 81, gdzie przedstawiciele sponsora Widzewa spotkali się z kibicami ze Stowarzyszenia "Fanatycy Widzewa" i grupy "Wiara spod Zegara". W ofiarowanych paczkach znalazły się materiały edukacyjne, gadżety i słodycze, które trafią do dzieci z domów dziecka oraz domów samotnej matki. - Regularnie staramy się organizować akcje charytatywne, a w tym roku postanowiliśmy włączyć się w inicjatywę naszego partnera, czyli klubu Widzew Łódź. Ustalenia trwały dwa dni, a w środę nasi pracownicy zaangażowali się w przygotowanie paczek. Cieszymy się, że możemy sprawić uśmiech na twarzach dzieci i jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z Widzewem będzie już cykliczna - mówiła Paula Wnuk, specjalistka ds. organizacyjnych w Szkołach dla Dorosłych COSINUS.

Widzew dla Szpitali - przeczytaj o podsumowaniu akcji

Kibice czerwono-biało-czerwonych w ostatnich tygodniach poruszyli niebo i ziemię, by pomimo braku możliwości organizowania tradycyjnej zbiórki finansowej, zebrać potrzebną kwotę 19 100 złotych. Mimo obostrzeń koronawirusowych fani stanęli na wysokości zadania i zdobyli potrzebne pieniądze, a oprócz tego na osiedlach i w fanklubach zbierali dary, które zostaną rozdysponowane w paczkach dla najmłodszych. Planowana liczba pakunków ma wynieść prawie 500 sztuk, nie licząc tych od COSINUSA. - Choć warunki były trudne, udało nam się zebrać rekordową kwotę, którą przeznaczyliśmy na zakup materiałów i darów, mogących docelowo służyć obdarowanym długoterminowo. Dużym dodatkiem dla naszej akcji jest wsparcie od firmy COSINUS. Teraz skupimy się na rozdzieleniu paczek i przed świętami będziemy rozwozić je do poszczególnych ośrodków, których jest już prawie 20 - mówił Maciej Malesa ze Stowarzyszenia "Fanatycy Widzewa", który w piątek będzie gościem w programie "Widzewski Poranek" w radiu Widzew.FM.

W akcję kibiców włączy się również Widzew Łódź, który rękomami reprezentacji piłkarzy, widzewskiej młodzieży, koszykarek, amp-futbolistów, futsalistów i e-sportowców przygotuje 30 paczek o łącznej wartości ok. 3000 tysięcy złotych, mających trafić do potrzebujących dzieci. W paczkach nie zabraknie gadżetów z Oficjalnego Sklepu Widzewa, zabawek i słodyczy.

Bezpłatne Licea i Szkoły Policealne COSINUS to największa i najlepiej rozwijająca się sieć szkół głównie dla dorosłych, mogąca równocześnie pochwalić się najwyższymi wynikami egzaminów zewnętrznych. Szkoła prowadzi edukację dla dorosłych w ramach liceum oraz szkół policealnych, w tym także kierunki medyczne, które kształcą w zawodach poszukiwanych na rynku pracy. Oczywiście cała nauka jest bezpłatna. W Łodzi działa również szkoła dla młodzieży - Cosinus Young 15+, w której skład wchodzi szkoła branżowa, liceum i technikum.

Zachęcamy do polubienia profili społecznościowych sponsora Widzewa na portalu Facebook (POLUB COSINUS)

COSINUS dołączył do firm wspierających klub z Al. Piłsudskiego 138 w sierpniu 2017 r. W lutym 2018 r. współpraca została rozszerzona - na jej mocy firma jest obecna na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 dzięki banerom i reklamom na telebimach, a jej logo jest eksponowane również na stronie internetowej klubu oraz podczas transmisji meczowych prowadzonych przez WidzewTV.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Tabela rozgrywek

1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 47
2 Górnik Łęczna 44
3 ŁKS Łódź 43
4 GKS Tychy 41
5 Radomiak Radom 40
6 Widzew Łódź 35
7 Arka Gdynia 35
Pełna tabela