Aktualności

Sześciu zawodników odchodzi z Widzewa II Łódź

Piotr Bartłoszewski, Konrad Cieślak, Mateusz Gołda, Robert Kowalczyk, Damian Skrzeczkowski i Camilo Villareal kończą swoją przygodę z rezerwami czterokrotnego mistrza Polski.

Widzew II Łódź zakończył sezon w IV lidze. Drużyna trenerów Patryka Czubaka i Michała Czaplarskiego zajęła 4. miejsce w tabeli, a po ostatnim meczu na murawie boiska hybrydowego na Łodziance doszło do uroczystości pożegnania trzech zawodników: Piotra Bartłoszewskiego, Camillo Villareala i Konrada Cieślaka, z którymi nie będą przedłużone umowy na kolejny sezon. Widzew opuszczą również Mateusz Gołda, Robert Kowalczyk i Damian Skrzeczkowski.

Piotr Bartłoszewski w przeszłości był już piłkarzem Widzewa Łódź. Przygodę z nim rozpoczął dekadę temu, a w latach 2012-2013 reprezentował jego barwy w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, by później występować w drugiej drużynie na poziomie trzeciej ligi. Stoper po raz drugi związał się z Widzewem jesienią 2020 roku. Jego zadaniem było pomóc młodszym kolegom w rozwoju na boisku.

Konrad Cieślak jest wychowankiem Widzewa, który na Piłsudskiego trafił jeszcze przed upadkiem Klubu. W kolejnych latach, z przerwą na rok gry w UKS-ie SMS-ie Łódź, przechodził przez kolejne drużyny Akademii, by trafić do rezerw Widzewa, a także uczestniczyć w treningach z pierwszym zespołem za czasów pracy trenerów Radosława Mroczkowskiego, Marcina Kaczmarka i Enkeleida Dobiego.

Mateusz Gołda jest wychowankiem Widzewa, który przechodził przez kolejne drużyny Akademii, by w końcu przez kilku lat być etatowym zawodnikiem rezerw i drużyny z kategorii U-19, z którymi świętował awans do IV ligi oraz Ligi Makroregionalnej.

Robert Kowalczyk jest wychowankiem Widzewa, który w 2010 występował w drużynie Młodej Ekstraklasy. Następnie napastnik wrócił do Klubu w 2015 i pomógł pierwszej drużynie awansować do III ligi. Kolejne podejście do Widzewa nastąpiło na początku 2022 roku, a Kowalczyk miał wesprzeć swoim doświadczeniem młody zespół trenera Patryka Czubaka.

Camilo Villareal trafił do rezerw Widzewa na początku 2021 roku. Argentyńczyk z polskim paszportem po udanej rundzie wiosennej podpisał roczny kontrakt z Klubem, ale stracił kilka miesięcy gry z powodu kontuzji. Na boisko wrócił już w sezonie 2021/2022 i pomógł drużynie zadomowić się w czołówce tabeli IV ligi

Damian Skrzeczkowski to wychowanek Widzewa, który po występach w drużynach Akademii był zgłoszony do I zespołu w sezonie 2020/2021, a wcześniej miał okazję trenować pod okiem trenera Marcina Kaczmarka.

W imieniu władz Klubu i Akademii Widzewa dziękujemy odchodzącym piłkarzom za grę w czerwono-biało-czerwonych barwach i przyczynienie się do awansu Widzewa II Łódź do IV ligi i Widzewa Łódź U-19 do Ligi Makroregionalnej. Szczególne podziękowania należą się wychowankom, którzy pokonali wiele szczebli w drabinie futbolu młodzieżowego i zawsze godnie reprezentowali Akademię Widzewa Łódź.

Informujemy również, że zgodę na testy sportowe w drugoligowej Pogoni Siedlce otrzymał Robert Prochownik. Podobną drogą pójdzie Camilo Villareal, który do końca czerwca jest piłkarzem Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela