Aktualności

Szczęśliwa trzynastka i widzewskie marzenia, czyli wokół meczu z Sokołem

Mecz z Sokołem KONSPORT Aleksandrów Łódzki pod wieloma względami był wyjątkowy. Tego wieczoru w Sercu Łodzi 17 tysiącom kibiców towarzyszyło wiele pięknych emocji, nie tylko sportowych.

"Oczko" czyli szczęśliwa trzynastka

W Wielką Sobotę Widzew odniósł trzynaste w tym sezonie zwycięstwo ligowe. Był to jednocześnie trzynasty triumf Franciszka Smudy po powrocie do klubu. Bilans 21 spotkań ligowych łodzian dopełnia pięć remisów i trzy porażki (jedna za kadencji Przemysława Cecherza z Victorią Sulejówek na inaugurację rozgrywek). A do końca rozgrywek pozostało… 13 spotkań.

Lidera mamy. Do końca go nie oddamy?

Zwycięstwo z Sokołem KONSPORT Aleksandrów Łódzki sprawiło, że niezależnie od wyniku zaległego meczu wicelidera tabeli Widzew jest obecnie w korzystniejszej sytuacji niż ekipa Piotra Kupki. Łodzianie mają trzy punkty przewagi i lepszy bilans bezpośrednich spotkań, na który składają się dwa zwycięstwa (4:1 w bramkach).

"Stranieri" znaczy niezawodny i błyskawiczny

Kolejnego gola do dorobku sprowadzonych zimą zagranicznych piłkarzy dołożył Dario Kristo, który wykazuje się niesamowitą regularnością i podobnie jak tydzień wcześniej w Sieradzu, otworzył wynik meczu z Sokołem strzałem już w 6. minucie! W poprzednim meczu w Łodzi, z Victorią, pierwszą bramkę zdobył Robert Demjan po kwadransie gry. Zawodnicy urodzeni poza granicami Polski zdobyli dotychczas w czterech meczach sześć bramek - połowę z nich przed upływem 20. minuty gry. Mało brakowało, a dorobek ten byłby jeszcze okazalszy, ale w samej końcówce ostatniego spotkania minimalnie pomylił się Demjan.

Pieńkowski spełnia marzenia

Niespełna 21-letni Marcin Pieńkowski, który zimą wrócił do Widzewa, spełnił właśnie swoje marzenie, zdobywając bramkę w barwach swojego ukochanego klubu, na jego stadionie, na oczach najlepszych kibiców w kraju. W 81. minucie ponad 17 tysięcy osób wzniosło okrzyk radości z powodu gola "Pienia", który ostatecznie dał łodzianom upragnione zwycięstwo. Młody zawodnik nie krył wzruszenia z powodu swojej premierowej w Sercu Łodzi bramki, ale zadeklarował, że na pewno nie spocznie na laurach i będzie ciężko pracował na kolejne szanse i trafienia. Trzymamy kciuki!

"11" zawsze z Widzewem!

Przed meczem z Sokołem na murawie stadionu przy al. Piłsudskiego pojawiła się wyjątkowa "sektorówka" z poświęcona Włodzimierzowi Smolarkowi. Przechowywana w Aleksandrowie Łódzkim olbrzymia flaga przywieziona została do Serca Łodzi przez kibiców Sokoła. Legendarny zawodnik Widzewa, który zmarł w 2012 roku, pochodził właśnie z Aleksandrowa Łódzkiego, ale to w Widzewie spędził najdłuższy i najważniejszy okres w karierze piłkarskiej. Na zakończenie poprzedniego sezonu, również przy okazji meczu z Sokołem, uroczyście otwarto ul. Włodzimierza Smolarka przy samym stadionie, a gości specjalnymi byli małżonka i syn - podobnie jak ojciec reprezentant Polski - Euzebiusz. W Widzewie zastrzeżony dla wybitnego piłkarza został po jego śmierci nr 11.

Dwunasty zawodnik też

Mimo świątecznego czasu i przygotowań do Wielkanocy w Wielką Sobotę na stadionie znowu tłumnie zjawili się wierni fani zespołu. Łączna frekwencja wyniosła niesamowite 17401 osób, w tym 565 gości poza imprezą masową (między innymi goście lóż). Kibice od początku do końca wspierali zespół, wierząc w końcowy triumf, ale też dodając sił walczącym na boisku piłkarzom. Końcowy wynik sprawił, że cała widzewska rodzina mogła w dobrych nastrojach wrócić do domu i świętować z najbliższymi.

Kuba walczy, Widzew razem z nim

Tuż przed startem meczu doszło do uroczystego przekazania herbu klubu oddanego na licytację w ramach zbiórki środków finansowych na leczenie chorego na białaczkę Jakuba Gołębiowskiego. Przekazania dokonali przedstawiciele FC Koluszki, którzy rozkręcili akcję pomocą. - Całe wsparcie, które otrzymuję, wzmacnia mnie na duchu - powiedział nam kilka dni temu Kuba. Widzewska rodzina o nim nie zapomina.

Kuba pisze wiersz

W sobotę kibice poznać mogli też innego Kubę. Mowa o 12-latku, Jakubie Siennickim, który został wyróżniony z powodu zwycięstwa w konkursie poetyckim - wierszem o Widzewie. Więcej o całej sprawie pisaliśmy w minionym tygodniu na widzew.com (LINK).

Widzewska Rawa Mazowiecka

W sobotę uhonorowani zostali również widzewiacy z Rawy Mazowieckiej. Klub wręczył bowiem specjalne nagrody woluntariuszom z Rawy Mazowieckiej, którzy zebrali najwięcej podpisów pod wnioskiem do budżetu obywatelskiego "Rawa Mazowiecka z Widzewem od dziecka". Wniosek wygrał, a kibice uzyskali 22 tysiące złotych na jego realizację.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 28.02.2020

Trening 28.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela