Aktualności

Świąteczna pomoc od widzewskich fanklubów

W ostatnich tygodniach kibice Widzewa Łódź zrzeszeni w fanklubach przekazali paczki z prezentami blisko 500 dzieciom z 30 domów dziecka i placówek opiekuńczych z województwa łódzkiego i innych regionów kraju.

Przed Bożym Narodzeniem społeczność Widzewa ruszyła z pomocą dzieciom z domów dziecka i innych placówek opiekuńczych. Przed grudniowym spotkaniem Pucharu Polski przeciwko Wiśle Kraków klub zorganizował wśród kibiców zbiórkę słodyczy, widzewskich gadżetów i zabawek - odzew wśród fanów czerwono-biało-czerwonych był ogromny. Swój wkład w zbiórkę mieli też piłkarze pierwszej drużyny, którzy na sprzedaż wystawili pięć trykotów meczowych. Zysk z ich sprzedaży - w wysokości 8 tys. zł - został przeznaczony w całości na zakup prezentów. 100 paczek z podarunkami trafiło do dzieci w tygodniu poprzedzającym święta.

Był to również bardzo intensywny czas dla widzewskich fanklubów. Kibice zrzeszeni w 25 fanklubach przez kilkanaście dni odwiedzali domy dziecka oraz placówki opiekuńcze nie tylko w województwie łódzkim, ale także w innych regionach Polski, wręczając dzieciom paczki z prezentami zakupionymi za zebrane przez siebie środki. Łącznie podarunki otrzymało około 500 dzieci - w paczkach znalazły się m.in. widzewskie czapki, kubki, poduszki, smycze, kosmetyki i słodycze. Łączna wartość prezentów przekroczyła 30 tys. zł.

 

Kibice z fanklubów odwiedzili placówki m.in. w Grotnikach, Porszewicach, Wojsławicach, Pabianicach, Zgierzu i Strykowie, ale także Końskie w województwie świętokrzyskim oraz Skwierzynę w województwie lubuskim. Specjalną oprawę miała wizyta na oddziale dziecięcym szpitala w Skierniewicach, gdzie razem z kibicami z tamtejszego fanklubu prezenty chorym dzieciom wręczała klubowa maskotka - Widzewski Wilk.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew II Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 22.01.2022

Widzew II Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 22.01.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 44
2 Widzew Łódź 39
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 Chrobry Głogów 29
Pełna tabela