Aktualności

Super piłkarze, Super emocje, Superpuchar

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na inaugurację sezonu IV ligi, oraz pierwszy mecz Widzewa w Pajęcznie. Piłkarska Europa już wystartowała, a niesamowitym aperitifem do nowego sezonu okazał się mecz o Superpuchar Europy.

Zapewne wielu kibiców Widzewa usiadło przed telewizorami by dopingować jednej z drużyn, jedno jest pewne, nikt się nie zawiódł, a nam pozostaje życzyć wszystkim kibicom takich emocji w meczach Widzewa. Przy okazji meczu o Superpuchar należy wspomnieć o ważnej rzeczy dotyczącej naszego klubu, otóż 2 z 3 Polaków, którzy zdobyli Superpuchar Europy to byli zawodnicy Widzewa. Oczywiście historią nie należy żyć, ale trzeba o niej pamiętać.

Zatem wracamy pamięcią do roku 1985, kiedy to ikona Widzewa, przez wielu uważany za najlepszego Polskiego piłkarza w historii, Zbigniew Boniek, zdobywa Superpuchar w barwach Juventusu, mało tego w finałowym meczu strzela dwa gole, Liverpool wyjeżdża z Turynu z pustymi rękoma.

Dwa lata później w 1987 roku, kolejny zawodnik z wspaniałą widzewską przeszłością sięga po Superpuchar. Józef Młynarczyk w barwach FC Porto zachował czyste konto, a mecz i rewanż z Ajaksem zakończyły się wynikiem 1: 0 dla ekipy Polaka, uważanego za jednego z najlepszych bramkarzy w historii Portugalskiej drużyny.

Kto wie, może jeszcze kiedyś doczekamy się takich sukcesów zawodników ukształtowanych przez Widzew.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Popołudniowy trening 16.07.2019

Popołudniowy trening 16.07.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela