Aktualności

Statystyki przed rundą wiosenną Fortuna I ligi: Tylko Widzewiacy mają ten bonus

Spośród wszystkich drużyna zaplecza PKO Ekstraklasy to właśnie Widzewiacy najdłużej czekali na kolejny mecz o ligowe punkty, bo po raz ostatni na boisku w Fortuna I lidze pojawili się 3 grudnia ubiegłego roku.

Wtedy na stadionie w Tychach przegrali 1:2 z GKS-em. W tamtym spotkaniu to łodzianie otworzyli wynik po strzale Mateusza Możdżenia. Było to drugie ligowe trafienie pomocnika w obecnym sezonie. Za to swoją premierową asystę w rozgrywkach 2020-2021 zanotował przy tej bramce Patryk Stępiński i został dziewiątym piłkarzem Widzewa, który może pochwalić się wypracowaniem gola dla zespołu w tym sezonie ligowym.

Potem Widzewiacy nie mieli już okazji do poprawy swoich indywidualnych statystyk, bo mecze z Koroną Kielce i Odrą Opole zostały odwołane z powodu zachorowań w łódzkiej drużynie. To już jednak przeszłość i teraz Widzew Łódź jako jedyny przystępuje do rundy wiosennej z handicapem w postaci dwóch spotkań więcej do rozegrania niż reszta rywali (ogółem 19), a tym samym dwóch dodatkowych szans na wywalczenie punktów i poprawę statystyk przez samych piłkarzy. Tym bardziej, że w zespole trenera Enkeleida Dobiego doszło do kilku zmian kadrowych i niewykluczone, że wkrótce na listach autorów goli i asyst pojawią się nazwiska kolejnych Widzewiaków.

Przypomnijmy, że jesienią w 15 meczach czerwono-biało-czerwoni zdobyli 13 bramek. Na listę strzelców wpisało się 6 zawodników, a najwięcej goli strzelił Marcin Robak (6). W klasyfikacji asystentów mamy na razie 9 piłkarzy Widzewa Łódź, a na czele tego zestawienia są Łukasz Kosakiewicz i Mateusz Możdżeń, którzy pomogli wypracować po 3 gole.

Najmniej zmian życzymy sobie wiosną w klasyfikacji widzewskich... kartkowiczów. Oby jak najrzadziej sędziowie pokazywali kartki Widzewiakom. Przed meczem z Koroną Kielce szczególnie uważać powinni Łukasz Kosakiewicz i Mateusz Michalski. Obaj mają na koncie już po 3 "żółtka" i kolejne będzie dla każdego z nich oznaczać pauzę w następnym spotkaniu, z Radomiakiem w Łodzi.

Strzelcy w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2020/2021:

6 - Marcin Robak,

2 - Mateusz Możdżeń, Patryk Mucha,

1 - Filip Becht, Karol Czubak, Merveille Fundambu,

Asystenci w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2020/2021:

3 - Łukasz Kosakiewicz, Mateusz Możdżeń,

1 - Karol Czubak, Dominik Kun, Mateusz Michalski, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Robert Prochownik, Patryk Stępiński

Klasyfikacja kanadyjska w drużynie Widzewa w sezonie 2020/2021:

6 - Marcin Robak,

5 - Mateusz Możdżeń,

3 - Łukasz Kosakiewicz, Patryk Mucha,

2 - Karol Czubak,

1 - Filip Becht, Merveille Fundambu, Dominik Kun, Mateusz Michalski, Krystian Nowak, Robert Prochownik, Patryk Stępiński

Żółte kartki w sezonie 2020/2021:

5 - Krystian Nowak, Bartłomiej Poczobut,

3 - Łukasz Kosakiewicz, Mateusz Michalski,

2 - Filip Becht, Dominik Kun, Daniel Mąka, Mateusz Możdżeń, Marcin Robak, Patryk Stępiński

1 - Merveille Fundambu, Michał Grudniewski, Miłosz Mleczko, Patryk Mucha, Henrik Ojamaa, Daniel Tanżyna

Czerwone kartki w sezonie 2020/2021:

1 - Krystian Nowak, Bartłomiej Poczobut.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

Tabela rozgrywek

6 Radomiak Radom 31
7 Miedź Legnica 30
8 Chrobry Głogów 26
9 Widzew Łódź 24
10 Odra Opole 24
11 Stomil Olsztyn 23
12 Puszcza Niepołomice 23
Pełna tabela