Aktualności

Statystyki po 8. kolejce Fortuna 1 Ligi: Piąty sezon z golem

Po krótkiej przerwie spowodowanej bezbramkowym remisem w Opolu, Widzewiacy znowu dali nam powody do kilku korekt w statystykach.

Przede wszystkim na liście widzewskich strzelców sezonu 2021/2022 pojawiło się dwunaste nazwisko. Do kolegów z drużyny z przynajmniej jednym golem na koncie dołączył Mateusz Michalski, który efektownym strzałem zdobył trzecią bramkę dla łodzian w meczu z GKS-em Katowice.

Dla Michalskiego był to już 39. gol strzelony w rozgrywkach ligowych dla RTS-u w swoim piątym sezonie w łódzkim klubie. Najpierw zanotował 24 trafienia w III lidze, następnie 10 w II lidze, a w poprzednim sezonie oraz obecnym 5 bramek na zapleczu ekstraklasy. Oby jak najszybciej na liczniku goli pomocnika Widzewa pojawiła się liczba 40.

W spotkaniu z katowiczanami dublety w postaci bramki i asysty zanotowali Bartosz Guzdek i Juliusz Letniowski. Dzięki temu pierwszy z nich został samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców czerwono-biało-czerwonych. Z kolei Letniowski awansował na drugą pozycję.

W zestawieniu asystentów swoją pozycję umocnił Dominik Kun, który zanotował wypracowanie już czwartej bramki w tym sezonie. Co ciekawe, pomocnik Widzewa nadal czeka na swojego pierwszego gola w tym sezonie w barwach RTS-u.

Strzelcy w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2021/2022:

3 - Bartosz Guzdek,

2 - Juliusz Letniowski, Paweł Tomczyk,

1 – Karol Danielak, Radosław Gołębiowski, Michał Grudniewski, Marek Hanousek, Mateusz Michalski, Patryk Mucha, Fabio Nunes, Patryk Stępiński, Daniel Tanżyna, Mavroudis Bougaidis (Chrobry Głogów - samobój)

Asystenci w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2021/2022:

4 – Dominik Kun,

2 - Mateusz Michalski, Patryk Stępiński,

1 – Radosław Gołębiowski, Bartosz Guzdek, Marek Hanousek, Juliusz Letniowski, Krystian Nowak, Fabio Nunes, Paweł Zieliński

Klasyfikacja kanadyjska (gole + asysty) w drużynie Widzewa w sezonie 2021/2022:

4 - Bartosz Guzdek, Dominik Kun,

3 - Juliusz Letniowski, Mateusz Michalski, Patryk Stępiński

2 - Radosław Gołębiowski, Marek Hanousek, Fabio Nunes, Paweł Tomczyk

1 – Karol Danielak, Michał Grudniewski, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Paweł Zieliński

Żółte kartki w sezonie 2021/2022:

2 - Bartosz Guzdek, Juliusz Letniowski,

1 – Karol Danielak, Tomasz Dejewski, Radosław Gołębiowski, Marek Hanousek, Kacper Karasek, Mateusz Michalski, Patryk Stępiński, Daniel Tanżyna


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Polonia Warszawa (U-17) 18.09.2021

Widzew Łódź - Polonia Warszawa (U-17) 18.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela