Aktualności

Statystyki po 7. kolejkach: kolejni strzelcy na liście

Do niedawna jedynymi zdobywcami bramek dla Widzewa w nowym sezonie byli Marcin Robak i Przemysław Kita. W minioną sobotę dołączyli do nich Rafał Wolsztyński i Daniel Mąka.

Od meczu ze Stalą Rzeszów na liście strzelców goli dla łodzian w sezonie 2019/2020 są już wszyscy napastnicy znajdujący się w kadrze pierwszego zespołu. Do drugiego w klasyfikacji generalnej ligi Marcina Robaka, który ma na koncie pięć trafień i autora trzech bramek Przemysława Kity w 36. minucie ostatniego meczu dołączył Rafał Wolsztyński.

Co ciekawe, każdy ze snajperów Widzewa ma już na koncie również asystę, a kapitan Robak nawet dwie. Na specjalistę od kluczowych podań wyrasta boczny obrońca Łukasz Kosakiewicz. W starciu ze Stalą 28-letek z ekstraklasową przeszłością zaliczył dwie asysty. Najpierw dograł w biegu piłkę wprost na głowę Wolsztyńskiego, a w drugiej połowie dograł Danielowi Mące, sprytnie rozgrywając rzut wolny.

Meczem ze Stalą widzewiacy znacząco poprawili swój bilans bramkowy. Obecnie mają 11 goli zdobytych (tyle, ile punktów) i 8 straconych. Czterech rywali w lidze jest od nich skuteczniejszych, z kolei pięć zespołów pochwalić może się po siedmiu kolejkach lepszą defensywą.

Jak pokazują dane WidzewTV, średnio na mecz łodzianie oddają ponad 11 strzałów, w tym 5 celnych. Spotkanie z liderem z Rzeszowa było pod tym względem ponadprzeciętne, ponieważ zespół Marcina Kaczmarka próbował zaskoczyć bramkarza rywali osiemnastokrotnie, z czego w światło bramki uderzał siedmiokrotnie. Statystycznie rzecz biorąc co siódmy strzał Widzewa ląduje w bramce (co trzeci celny).

Gole:

5 - Marcin Robak

3 - Przemysław Kita

1 - Daniel Mąka, Rafał Wolsztyński

Asysty:

2 - Łukasz Kosakiewicz, Christopher Mandiangu (wywalczył rzut karny), Marcin Robak

1- Michael Ameyaw, Przemysław Kita (wywalczył rzut karny), Daniel Tanżyna (wywalczył rzut karny), Rafał Wolsztyński.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening Akademii 27.01.2020

Trening Akademii 27.01.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela