Aktualności

Statystyki po 7. kolejce Fortuna 1 Ligi: Remis w żółtym kolorze

Po raz pierwszy w sezonie 2021/2022 przychodzi nam podsumowywać występ piłkarzy Widzewa Łódź w ligowym meczu, w którym nie strzelili gola.

Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce pod koniec maja tego roku, gdy czerwono-biało-czerwoni przegrali u siebie 0:2 z GKS-em Tychy. Potem w kolejnych siedmiu meczach o punkty strzelali przynajmniej jedną bramkę.

W Opolu to im się nie udało, chociaż podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia mieli ku temu kilka dobrych okazji. Ostatecznie zremisowali 0:0 z Odrą, po raz czwarty z rzędu notując na stadionie przy ul. Oleskiej występ na zero z tyłu.

Również po raz czwarty, ale w tym sezonie, drużyna RTS-u zachowała czyste konto w ligowym meczu. Za nami dopiero 7. kolejka Fortuna 1 ligi i oby ta statystyka skutecznej gry Widzewiaków w obronie była przez nich kontynuowana w kolejnych spotkaniach.

Bezbramkowy remis w Opolu miał jednak swoją cenę. To cztery żółte kartki, które ujrzeli łodzianie w trakcie spotkania z Odrą. Na szczęście dla każdego z ukaranych zawodników - Kacpra Karaska, Marka Hanouska, Patryka Stępińskiego, Daniela Tanżyny - była to dopiero pierwsza boiskowa kara w obecnych rozgrywkach.

Strzelcy w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2021/2022:

2 - Bartosz Guzdek, Paweł Tomczyk

1 - Karol Danielak, Radosław Gołębiowski, Michał Grudniewski, Marek Hanousek, Juliusz Letniowski, Patryk Mucha, Fabio Nunes, Patryk Stępiński, Daniel Tanżyna, Mavroudis Bougaidis (Chrobry Głogów - gol samobójczy)

Asystenci w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2021/2022:

3 - Dominik Kun

2 - Mateusz Michalski, Patryk Stępiński

1 - Radosław Gołębiowski, Marek Hanousek, Krystian Nowak, Fabio Nunes, Paweł Zieliński

Klasyfikacja kanadyjska (gole + asysty) w drużynie Widzewa w sezonie 2021/2022:

3 - Dominik Kun, Patryk Stępiński

2 - Radosław Gołębiowski, Bartosz Guzdek, Marek Hanousek, Mateusz Michalski, Fabio Nunes, Paweł Tomczyk

1 - Karol Danielak, Michał Grudniewski, Juliusz Letniowski, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Paweł Zieliński

Żółte kartki w sezonie 2021/2022:

2 - Bartosz Guzdek, Juliusz Letniowski

1 - Karol Danielak, Tomasz Dejewski, Radosław Gołębiowski, Marek Hanousek, Kacper Karasek, Mateusz Michalski, Patryk Stępiński, Daniel Tanżyna


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela