Aktualności

Statystyki po 6. kolejce Fortuna 1 Ligi: Już jedenastka na liście strzelców

Nie licząc młodego bramkarza Mateusza Ludwikowskiego, podczas kończącego się letniego okna transferowego do pierwszej drużyny Widzewa Łódź dołączyło dwunastu nowych zawodników. Pięciu z nich już strzeliło gola, mimo że za nami dopiero 6. kolejka ligi.

Po meczu z Górnikiem Polkowice do tego grona dołączył Juliusz Letniowski, który popisał się pięknym strzałem z woleja w pierwszej połowie spotkania. Dla niego było to debiutanckie trafienie w barwach RTS-u, a dla dwóch innych piłkarzy - Daniela Tanżyny i Patryka Muchy - premierowe trafienia w tym sezonie.

Ogółem na liście strzelców Fortuna 1 Ligi w tym sezonie jest już jedenastu piłkarzy Widzewa. Dla porównania - w całym poprzednim sezonie na zapleczu ekstraklasy bramki dla czerwono-biało-czerwonych zdobyła grupa czternastu zawodników. A przecież za nami dopiero sześć z 34. zaplanowanych kolejek, więc jest bardzo prawdopodobne, że ta lista widzewskich strzelców jeszcze się powiększy.

Tym bardziej, że nie ma na niej jeszcze na przykład takich graczy, jak Dominik Kun czy Mateusz Michalski, a dopiero od niedawna w drużynie są dwaj inni ofensywni zawodnicy - Hiszpan Daniel Villanueva i Włoch Mattia Montini.

Kto wie… może po najbliższym ligowym meczu z Odrą w Opolu trzeba będzie dodać kolejne nowe nazwiska do listy strzelców Widzewa w sezonie 2021/2022.

Strzelcy w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2021/2022:

2 - Bartosz Guzdek, Paweł Tomczyk

1 - Karol Danielak, Radosław Gołębiowski, Michał Grudniewski, Marek Hanousek, Juliusz Letniowski, Patryk Mucha, Fabio Nunes, Patryk Stępiński, Daniel Tanżyna, Mavroudis Bougaidis (Chrobry Głogów - gol samobójczy)

Asystenci w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2021/2022:

3 - Dominik Kun

2 - Mateusz Michalski, Patryk Stępiński

1 - Radosław Gołębiowski, Marek Hanousek, Krystian Nowak, Fabio Nunes, Paweł Zieliński

Klasyfikacja kanadyjska (gole + asysty) w drużynie Widzewa w sezonie 2021/2022:

3 - Dominik Kun, Patryk Stępiński

2 - Radosław Gołębiowski, Bartosz Guzdek, Marek Hanousek, Mateusz Michalski, Fabio Nunes, Paweł Tomczyk

1 - Karol Danielak, Michał Grudniewski, Juliusz Letniowski, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Paweł Zieliński

Żółte kartki w sezonie 2021/2022:

2 - Bartosz Guzdek, Juliusz Letniowski

1 - Karol Danielak, Tomasz Dejewski, Radosław Gołębiowski, Mateusz Michalski


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela