Aktualności

Statystyki po 5. kolejce Fortuna 1 Ligi: Debiutanckie gole z asystami

W poprzednim sezonie po 5. kolejce w Fortuna 1 Lidze Widzew Łódź miał na koncie 6 punktów, 4 strzelone gole, a na liście zdobywców bramek tylko 3 nazwiska.

Teraz na tym samym etapie rozgrywek zaplecza ekstraklasy łodzianie mogą pochwalić się dwa razy większą liczbą punktów (12), o wiele lepszą skutecznością (10 goli) oraz o wiele liczniejszą listą piłkarzy spod znaku RTS, którzy już przynajmniej raz trafili do bramek rywali (8).

W tej ostatniej klasyfikacji po meczu ze Stomilem Olsztyn pojawiły się dwa nowe nazwiska. Najpierw swoją premierową bramkę w lidze w czerwono-biało-czerwonych barwach zdobył Fabio Nunes, a w drugiej połowie również pierwsze ligowe trafienie zaliczył Patryk Stępiński.

Jak sam wspominał po zakończeniu sobotniego spotkania, cieszył się z tego gola, bo jako obrońca bardzo rzadko zdobywa bramki. Wcześniej udało mu się to raz, jeszcze w barwach płockiej Wisły, w dodatku w meczu Pucharu Polski. Teraz wreszcie zaliczył premierowego gola w pierwszej drużynie Widzewa.

Obaj strzelcy bramek zanotowali w spotkaniu ze Stomilem po dublecie, bo najpierw to Stępiński popisał się ładną asystą przy golu Fabio Nunesa, a potem Portugalczyk odwdzięczył się dobrym podaniem, które obrońca łodzian zamienił na bramkę.

W rankingu sędziowskich kar tym razem w drużynie z alei Piłsudskiego zmieniło się niewiele. Swoją premierową żółtą kartkę w sezonie obejrzał jedynie Bartosz Guzdek. Łącznie po pięciu kolejkach Widzewiacy mają na koncie 7 "żółtek". Dla porównania, w poprzednim sezonie na tym samym etapie rozgrywek w klasyfikacji fair play mieli dwa razy więcej takich upomnień (14) plus jedną czerwoną kartkę.

Strzelcy w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2021/2022:

2 - Paweł Tomczyk

1 - Karol Danielak, Radosław Gołębiowski, Michał Grudniewski, Bartosz Guzdek, Marek Hanousek, Fabio Nunes, Patryk Stępiński, Mavroudis Bougaidis (Chrobry Głogów - gol samobójczy)

Asystenci w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2021/2022:

3 - Dominik Kun

2 - Mateusz Michalski

1 - Krystian Nowak, Fabio Nunes, Patryk Stępiński, Paweł Zieliński

Klasyfikacja kanadyjska (gole + asysty) w drużynie Widzewa w sezonie 2021/2022:

3 - Dominik Kun,

2 - Mateusz Michalski, Fabio Nunes, Patryk Stępiński, Paweł Tomczyk

1 - Karol Danielak, Radosław Gołębiowski, Michał Grudniewski, Bartosz Guzdek, Marek Hanousek, Krystian Nowak, Paweł Zieliński

Żółte kartki w sezonie 2021/2022:

2 - Juliusz Letniowski

1 - Karol Danielak, Tomasz Dejewski, Radosław Gołębiowski, Bartosz Guzdek, Mateusz Michalski


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 Miedź Legnica 24
4 GKS Tychy 22
5 Sandecja Nowy Sącz 22
6 ŁKS Łódź 20
7 Arka Gdynia 20
Pełna tabela