Aktualności

Statystyki po 27. kolejkach: zaległości nadrobione

Widzew w zaległym meczu osiemnastej serii spotkań zremisował w Elblągu z miejscową Olimpią 1:1. Swoją drugą bramkę w nowych barwach zdobył tego dnia Rafał Wolsztyński.

Dzięki temu trafieniu 24-letni napastnik stał się najskuteczniejszym wiosną piłkarzem Widzewa. Podobnie, jak kilka tygodni wcześniej w Rzeszowie, gol Wolsztyńskiego pozwolił łodzianom odrobić straty i wywieźć z terenu rywali punkt, który dał im awans na drugie miejsce w tabeli. Asystę zanotował z kolei Mateusz Michalski - najlepiej dogrywający piłkarz Widzewa w tym sezonie (6 asyst). Doświadczony skrzydłowy ma też na koncie najwięcej bramek (8).

Po dwóch meczach bez zdobyczy bramkowej w środę czerwono-biało-czerwoni, dzięki trafieniu Wolsztyńskiego, przełamali trwającą ponad trzysta minut niemoc strzelecką. To był jednocześnie jubileuszowy - czterdziesty - gol drużyny w sezonie (średnio 1,5 na mecz). Lepszym dorobkiem mogą pochwalić się czterej ligowi rywale (najwięcej bramek zdobył liderujący tabeli Radomiak Radom - 57). 23 trafienia klub z al. Piłsudskiego 138 zdobył w #SerceŁodzi.

Niestety, po dwóch meczach z czystym kontem, w Elblągu nie udało się powtrzymać rywali przed zdobyciem gola. W 73. minucie wynik spotkania otworzył najlepszy strzelec Olimpii, Jakub Bojas. Jego uderzenie przerwało trwającą od 313 minut regulaminowego czasu gry serię Patryka Wolańskiego bez straty bramki. Był to dwudziesty pierwszy gol wbity widzewiakom w tym sezonie (średnio 0,78 na mecz). Przed niedzielnym meczem z Pogonią Siedlce warto zaznaczyć, że tylko osiem z nich łodzianie stracili na własnym terenie (w trzynastu meczach).

W środę widzewiacy często szukali drogi do bramki rywali strzałami. Łącznie uderzali w jej kierunku trzynastokrotnie, przebijając średnią tego sezonu, wypracowaną w dużej mierze meczami jesiennymi (przeciętnie w skali całych rozgrywek strzelają ponad 12 razy na mecz). Sześć razy były to próby celne (przeciętnie 4,3 na spotkanie). Trzykrotnie dali się z kolei złapać na pozycji spalonej (średnio 1,85), co pokazuje, że odważnie i na różny sposób szukali sposobu na pokonanie bramkarza rywali.

Zestawienia statystyczne opracowane zostały przez Martę Jarzębowską i Sławka Rosaka z zespołu WidzewTV na podstawie transmisji przeprowadzanych przez klubową telewizję.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pierwszy trening 12.06.2019

Pierwszy trening 12.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela